عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس پلیس راهور استان سمنان :

طرح ویژه انضباط اجتماعی در معابر شهری در حال اجراست

کد خبر: 71057
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۲۷ ب.ظ

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت : طرح ویژه انضباط اجتماعی در معابر شهری از مهر ماه امسال در این استان آغاز و تاکنون بیش از هفده هزار فقره اعمال قانون در این طرح انجام شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت : طرح ویژه انضباط اجتماعی در معابر شهری از مهر ماه امسال در این استان آغاز و تاکنون بیش از هفده هزار فقره اعمال قانون در این طرح انجام شده است.
به گزارش نداي مردم، سرهنگ رحیم ساعد، افزود: ساماندهی معابر شهری، ترافیک شهری، مسافربری شخصی، تصرف و اشغال پیاده روها توسط خودروها و عبور و مرور آن ها، ورود کامیون و وسایل نقلیه سنگین به داخل شهرها، نبود توقفگاه در ادارات، خروج تاکسی از محدوده شهری از جمله اهداف مهم اجرای این طرح است.
وی با بیان این که پلیس هیچ گاه علاقه ای برای استفاده از اهرم اعمال قانون را نداشته و ندارد، اظهار داشت: در مدت اجرای این طرح ۶۴۵ مورد عبور از پیاده رو، ۸۱۶ مورد مسافربری شخصی، هفت هزار و ۳۸۸ فقره سد معبر، چهار هزار و ۴۵۸ فقره توقف در پیاده رو و پنج هزارو۵۱۶ فقره عبور خودروهای سنگین در سطح شهر اعمال قانون شده اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان یادآور شد: این طرح ویژه به همت پلیس راهور و همکاری دیگر یگان های انتظامی در معابر شهری استان سمنان اجرا شده است.
ساعد تاکید کرد : ایجاد نظم و انضباط اجتماعی، کاهش حوادث و سوانح رانندگی و افزایش رضایتمندی شهروندان مهم ترین هدف پلیس راهور استان سمنان از اجرای این طرح است.
وی با اشاره به خط قرمزهای پلیس راهور در اجرای طرح انضباط اجتماعی ادامه داد: ماموران پلیس با هر گونه توقف و تردد کامیون و اتوبوس های برون شهری در معابر شهری به شدت برخورد می کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان تصریح کرد : توقف وسایل نقلیه در پیاده روها از تخلفاتی است که در این طرح با جدیت با آن برخورد و اعمال قانون می شود.
ساعد بیان داشت: مسافربرهای شخصی نیز در طرح انضباط اجتماعی به طور ویژه مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند و رانندگان این خوردوها با برخورد قاطعانه ماموران پلیس روبرو می شوند. وی با اشاره به برخورد با رانندگان متخلف حتی خودروهای عمومی، به رانندگان وسایل نقلیه هشدار داد: از هر گونه رفتار خلاف قانون که جان خود و دیگران را به خطر می اندازد، پرهیز کنند.

دیدگاه کاربران