عضویت در خبرنامه الکترونیک

انقلابی در کشاورزی شهری با روشی جدید

کد خبر: 71092
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۵۰ ق.ظ

حتما تصور می‌کنید کشاورزی شهری در آینده کشاورزی عمودی خواهد بود، اما ترفورم وان معتقد است این کشاورزی کروی خواهد بود.

حتما تصور می‌کنید کشاورزی شهری در آینده کشاورزی عمودی خواهد بود، اما ترفورم وان معتقد است این کشاورزی کروی خواهد بود.

به گزارش نداي مردم، به تازگی کارگاه “Brooklyn” نمونه اولیه کشاورزی شهری کروی را با قابلیت تولید غذا و مرتبط با بوم شناختی منطقه برای مکان‌هایی که به ندرت در آن کشاورزی وجود دارد ارائه کرده است. این اتاقک جاندار مکان زراعی بوده و به خانواده‌ها اجازه پرورش گیاهان غذایی را می‌دهد و همچنین انرژی تولید می‌کند.

این پروژه نیز مانند دیگر کارهای ترفورم وان، ایده‌ای برای زندگی با استفاده از مراحل زیستی فعال برای ساخت وسایل مورد نیاز است. شکل این کره چین‌دار بوده و با مواد تخت بسته‌ای به صورت چند لایه شبیه گل ساخته شده است.

هریک از این پانل‌های کپسولی حاوی دو نوع کشت است. در مرکز ثقل کره گیاهان سنتی همچون گندم و گوجه‌فرنگی کشت و لایه‌های اطراف قسمت مرکزی برای رشد سلولی و ریز استفاده می‌شود. این مراحل کشاورزی کشت بافتی DIY نام دارد و روشی برای استفاده از سلول‌های گیاهی و انتشار دانه‌ها یا نهال است و زمانی که به اندازه خاص برسد برچیده شده و دانه‌های آن در مرکز قرار می‌گیرد.

سیستم آبیاری به صورت دیجیتالی کنترل شده و اطلاعات در مورد سلامت آن جمع‌آوری و به مرکز کنترل فرستاده می‌شود. هر کپسول به گونه‌ای تعبیه شده تا با نور خاص تولید شده توسط جلبک و یا کرم شب‌تاب انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. این کره به دلیل استفاده از بسته‌های تخت در اندازه‌های مختلف بوده و به راحتی با مکان مورد استفاده هماهنگ می‌شود.

هدف از این پروژه برگرداندن ارتباط بین انسان و طبیعت است تا مانند قبل انسان غذای خود را در فضای شهری همچون اتاق نشیمن، پشت‌بام و یا تراس کشت کند.

نمونه‌های بعدی این کره زراعی با قابلیت پرورش درخت و استفاده از عناصر زیستی و مکانیکی خواهد بود./ایسنا

 

دیدگاه کاربران