عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار آبادان :

۱۰ هزار اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در آبادان توزیع شد

کد خبر: 71104
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۴۴ ق.ظ

شهردار آبادان در آیین کشت نهال در پارک پیروز واقع در ایستگاه ۱۲ این شهر با حضور جمعی از شهروندان، سازمان های مردم نهاد، نونهالان کودکستان ها و جمعی از مسئولان، گفت:با افزوده شدن حدود ۱۰ هکتار به مساحت فضای سبز شهر آبادان در سال جاری، میزان فضای سبز شهری آبادان به ۴۷۰ هکتار افزایش یافت.

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان در آیین کشت نهال در پارک پیروز واقع در ایستگاه ۱۲ این شهر با حضور جمعی از شهروندان، سازمان های مردم نهاد، نونهالان کودکستان ها و جمعی از مسئولان، گفت:با افزوده شدن حدود ۱۰ هکتار به مساحت فضای سبز شهر آبادان در سال جاری، میزان فضای سبز شهری آبادان به ۴۷۰ هکتار افزایش یافت.

به گزارش نداي مردم، وی سرانه فضای سبز آبادان را ۱۶ متر مربع خواند و گفت:طی تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد اروند، این میزان به ۲۱ متر مربع افزایش می یابد.

شیرازی افزود:بر اساس این تفاهم نامه، ۹۶ هکتار دیگر به مجموعه فعلی فضای سبز شهری افزوده می شود.

شهردار آبادان همچنین با بیان تعهد سازمان منطقه آزاد اروند برای ساخت ۲۵ پارک جدید در مناطق مختلف شهر، گفت:مشاور طرح، مطالعات ۱۳ پارک را به انجام داده و نقشه های آن نیز آماده شده است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان منطقه آزاد اروند، این طرح ها اجرایی می شود.

به گفته محمود رضا شیرازی، با اجرای این ۱۳ پارک حدود ۵۲ هکتار به فضای سبز فعلی شهر افزوده می شود.

۱۵ اسفندماه در تقویم کشور به عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است./آبادان نیوز

دیدگاه کاربران