عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار همدان :

تدوین طرح جدید جامع شهر همدان ۲ سال زمان نیاز دارد

کد خبر: 71109
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲ ق.ظ

معاون شهردار همدان با اعلام اینکه تدوین طرح جدید جامع شهر همدان به دو سال زمان نیاز دارد، گفت: طرح قبلی جامع شهر همدان به نیازهای مردم توجه نکرد.

معاون شهردار همدان با اعلام اینکه تدوین طرح جدید جامع شهر همدان به دو سال زمان نیاز دارد، گفت: طرح قبلی جامع شهر همدان به نیازهای مردم توجه نکرد.
به گزارش  نداي مردم، مجید یوسفی نوید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: مصوبات طرح جامع و تفصیلی شهر همدان از شورای عالی شهرسازی گرفته شده و تقریبا با توجه به کارهای کارشناسی و مطالعات انجام شده، مدیریت ارشد شهری نیاز به این طرح را احساس کردند.
وی با اشاره به اینکه گرفتن مجوز از شورای عالی معماری و شهرسازی برای تدوین طرح جامع شهر همدان بسیار دارای ارزش و اهمیت است، افزود: اگر تا پایان سال کارهای قرارداد انجام شده و بودجه که قرار شده از محل اعتبارات استانی تامین شود، تخصیص یابد حداقل دو سال زمان برای تدوین نیاز دارد.
یوسفی نوید با اعلام اینکه تهیه و تدوین طرح جامع شهر همدان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های مرتبط بویژه استانداری همدان اعتبار موردنیاز برای این پروژه را تامین کند تا بتوان آن را به سرعت اجرایی کرد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه نیازها و خواسته‌های شهر همدان به مرور زمان تغییر کرده و توسعه نیز اتفاق می‌افتد باید برای هدایت این توسعه‌ها و سازگار کردن شهر با پیشرفت تکنولوزی، طرح جامع باید چشم‌انداز شهر را مشخص کند.
معاون معماری و شهرسازی شهردار همدان تصریح کرد: قرار نیست مشاور طرحی را در تهران آماده و ارسال کند بلکه گروه‌های تحویل‌گیرنده طرح جامع شهر همدان تشکیل شده تا براساس مطالبات مردم شهر این طرح تدوین و تصویب شود.
یوسفی نوید با تاکید بر اینکه دقت لازم در تهیه طرح جامع شهر همدان باید صورت گیرد، گفت: در طرح‌ جامع قبلی شهر همدان، نیازهای به‌روز مردم دیده نشده بود و همین امر سبب شد تا طرح‌ها در مسیر خود حرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع شهری هر ۲۵ سال یک بار تدوین می‎شود، اظهار داشت: یکی از آیتم‎های مهم و اساسی برای رسیدن به اهداف طرح‎ جامع جمعیت شهری است و طرح جامع براساس جمعیت در نظر گرفته شده در افق موردنظر، اجرایی می‏‌شود.
معاون شهردار همدان با بیان اینکه طرح جامع همدان به سبب عدم افزایش جمعیت به میزان در نظر گفته شده در سال ۶۸ تمدید شد، گفت: هنوز جمعیت همدان به میزان خود در قالب طرح جامع شهری نرسیده و همین امر سبب شد تا اهداف آن به طور کامل اجرایی نشود./نافع

دیدگاه کاربران