عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان

درآمد سرانه شهرداری های لرستان تنها حدود ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است / فاصله زیاد با میانگین کشوری

کد خبر: 71112
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳ ق.ظ

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان از تحقق ۶۴ درصدی بودجه شهرداری های این استان خبر داد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان از تحقق ۶۴ درصدی بودجه شهرداری های این استان خبر داد.
به گزارشنداي مردم ،هرمز نصیری در همایش شهرداران استان به رشد ۸۰ درصدی صدور پروانه ساخت در استان طی سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد پروانه های ساختمان استان در ۹ ماهه سال گذشته هزار و ۵۵۵ مورد بوده که این رقم در ۹ ماهه سال جاری به دو هزار و ۸۰۷ شناسنامه رسیده است.

وی میزان تحقق بودجه شهرداری های ۲۵ گانه استان در ۱۱ ماهه سال جاری را ۳۷۰ میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: میزان تحقق این بودجه ها ۶۴ درصد معادل ۲۳۷ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان افزود: از میزان تحقق بودجه های شهرداری های استان ۴۷ درصد معادل ۸۰ میلیارد تومان مربوط به کمک های دولتی از جمله سازمان شهرداری، امور مالیاتی و تملک سرمایه ای بوده است.

نصیری به برگزاری دو مرحله آزمون استخدامی شهرداری های استان در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: مطابق آموزن های استخدامی برگزار شده تعداد ۸۴ نفر نیرو در شهرداری های استان استخدام شدند و سهمیه ۲۵ درصدی خانواده شهدا و ایثارگران نیز در این استخدامی ها لحاظ شد.

وی با بیان اینکه در ایام دهه فجر مبلغ ۱۴ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان پروژه توسط شهرداری های استان افتتاح شد، عنوان کرد: حقوق معوقه پرسنل شهرداری های استان به طور میانگین حدود دو ماه است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان سرانه درآمدی شهرداری های استان را در رده ۲۷ ام کشور خواند و افزود: درآمد سرانه شهرداری های لرستان حدود ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است در حالیکه میانگین سرانه درآمدی در شهرداری های کشور بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است و شهرداری های لرستان تنها از ۴۰ درصد این سرانه در کشور برخوردارند.

نصیری تصریح کرد: ۴۹ درصد بودجه شهرداری های استان در سال جاری در بخش عمرانی هزینه شده و ۵۱ درصد مابقی در بخش جاری هزینه شده است.

وی از شهرداران استان خواست قبل از اتمام سال جاری بودجه شهرداری های حوزه خود را برای تصویب به شوراهای شهر تحویل دهند و افزود: لازم است تمامی شهرداری ها تا پایان امسال حسابرسی سال ۹۳ خود را انجام دهند در غیر اینصورت به شوراهای حل اختلاف ارجاع داده می شوند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان میزان طلب شهرداری های استان به دستگاه های اجرایی را حدود ۳۳ میلیارد تومان برشمرد و گفت: از معاونت عمرانی استانداری لرستان تقاضا داریم شیوه ای اتخاذ نمایند تا دستگاه های اجرایی استان دیون خود را به شهرداری ها پرداخت کنند./مهر

دیدگاه کاربران