عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر بهداشت در حاشیه همایش روسا و مدیران پلیس راهور ناجا:

به ۴۵ بالگرد برای پوشش کامل آمبولانس هوایی کشور نیاز داریم

کد خبر: 71128
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۴۱ ب.ظ

وزیر بهداشت گفت: برای پوشش کل کشور نیاز به ۴۵ آمبولانس هوایی خواهد بود که در دوره بعد از تحریم‌ها تلاش می‌کنیم تا ۳۰ فروند بالگرد خریداری کنیم.

 

وزیر بهداشت گفت: برای پوشش کل کشور نیاز به ۴۵ آمبولانس هوایی خواهد بود که در دوره بعد از تحریم‌ها تلاش می‌کنیم تا ۳۰ فروند بالگرد خریداری کنیم.

به گزارش  نداي مردم، دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه یازدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا اعلام کرد: یکی از کارهایی که در این دولت برای خدمت رسانی هرچه مطلوب‌تر به مردم انجام شده، اجاره ۱۷ بالگرد از ارتش برای تجهیز ناوگان آمبولانس هوایی کشور و راه اندازی ۱۹ پایگاه بوده است.

وی افزود: البته برای پوشش کل کشور نیاز به ۴۵ آمبولانس هوایی خواهد بود که در دوره بعد از تحریم‌ها تلاش می‌کنیم تا ۳۰ فروند بالگرد خریداری کنیم و به این شکل مناطقی را که زمان حضور ما درآن با تاخیر همراه است و بیشتر شامل جاده‌های صعب العبور و مناطق دورافتاده می‌شود پوشش دهیم.

هاشمی همچنین از ورود ۲۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا زمان حضور و امدادرسانی به حادثه دیدگان به ۱۴ دقیقه برسد.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص جان باختن ۵۰درصد مصدومان تصادفات در حین انتقال به بیمارستان افزود: اینکه ۵۰ درصد مصدومان در راه انتقال به بیمارستان جان ببازند اگرچه تلخ است ولی نمی‌تواند دلیل ضعف ناوگان امدادرسانی باشد. زیرا در این مساله عوامل متعددی از جمله شدت آسیب وارده و همین طور ناحیه آسیب دیده اهمیت دارد و در بسیاری موارد شدت آسیب به حدی است که کاری از دست ما بر نمی‌آید.

هاشمی، در پایان با اشاره به وجود پایگاه‌های اورژانس برای ارایه خدمات به مردم تاکید کرد: آمبولانس هوایی، پایگاه‌های اورژانس، تجهیز ناوگان امدادرسانی و کارهایی از این دست از نظر ما کافی نیست و ما زمانی موفق خواهیم بود که مردم برای حفظ سلامت خود توانمندی لازم را کسب کرده باشند و شاهد کاهش آمار تصادفات و آسیب‌های ناشی از آن باشیم. /سينا

دیدگاه کاربران