عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد :

جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز از سطح شهر مشهد

کد خبر: 71138
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲:۳۴ ب.ظ

مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد از جمع آوری ۲۰۱ تابلوی تبلیغاتی فاقد مجوز از سطح این کلانشهر خبر داد.

مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد از جمع آوری ۲۰۱ تابلوی تبلیغاتی فاقد مجوز از سطح این کلانشهر خبر داد.
احمد محبی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: امسال در شش محور مسیرهای بلوار وکیل آباد تا میدان شریعتی، میدان شریعتی تا انتهای نخریسی، بلوار امام رضا(ع) از پایانه تا حرم مطهر رضوی، میدان پانزده خرداد تا فرودگاه، چهار راه ابوطالب تا میدان شهدا و میدان شهدا تا انتهای مصلا مجوز جمع آوری تابلوهای فاقد مجوز از مراجع قضایی اخذ شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰۱ تابلو فاقد مجوز جمع آوری شد و در این میان شهروندان مشارکت خوبی در ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر با سازمان داشتند.

مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد همچنین با اشاره به فعالیت ۲۴ بازار ارزاق عمومی در سطح شهر برای تسهیل دسترسی شهروندان به ارزاق عمومی گفت: دو بازار دیگر اوایل سال آینده راه اندازی می شود. ۱۶ بازار ویژه عرضه میوه و تره بار زیر نظر شهرداری در سطح شهر مشهد فعالیت می کنند.

وی با اشاره به ساماندهی دست فروشان و جمع آوری خودورها و گاریهای میوه فروش نیز افزود: برای رفع نازیباییهای ناشی از فعالیت دست فروشان در بازارهای میوه غرفه هایی در اختیار این افراد قرار گرفت.

محبی حذف واسطه و عرضه مستقیم میوه را از مهمترین اهداف اعلام و بیان کرد: با توجه به تنوع ارقام میوه ها نسبت به کیفیت محصول توجه بیشتری می شود و برای نخستین گام دو نوع محصول سیب و پرتقال به صورت مستقیم از کشاورز تهیه و در این بازارها عرضه می شود.

وی ادامه داد: در بازارهای ارزاق عمومی نیز برخی اقلام نظیر برنج شمال به صورت مستقیم از کشاورز خریداری می شود و زیر قیمت بازار با برند ‘شهرما’ در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد گفت: ساخت میدان بار مرکزی با مشارکت بخش خصوصی برای عرضه میوه نیز در دستور کار است که پس از مکان یابی در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: همچنین در محدوده شهرک شهید رجایی عملیات اجرایی بازار میوه تره بار و ارزاق عمومی با ۲۰ میلیارد ریال هزینه آغاز شده که در نیمه نخست سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.

محبی ادامه داد: برای ساماندهی دست فروشان و جمع آوری آنها از سطح شهر نیز ۱۸ بازار سیار برای انتقال آنها راه اندازی شده که ۱۱ بازار از این تعداد ‘روز بازار’ است.

وی گفت: دو ‘شب بازار، سه عصر بازار، یک بازار کتاب و یک بازار خودور’ از دیگر بازارهای غیررسمی برای فعالیت دست فروشان و جمع آوری آنها از سطح شهر مشهد است.

مدیرعامل سازمان میادین، میوه، تره بار و ساماندهی مشاغل شهری مشهد با اشاره به فعالیت بازار خودور مجیدیه در روزهای پنجشنبه و جمعه واقع در غرب مشهد افزود: ساخت بازار خودور در شرق مشهد نیز در دست پیگیری است و نیمه نخست سال آینده عملیاتی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۸۲ کیوسک مطبوعات در سطح شهر نیز گفت: با توجه به اینکه در این کیوسکها به جز مطبوعات اقلام دیگری نیز عرضه می شود لذا افزایش آنها در دستور کار نیست و پس از فوت کیوسک دار این مکانها جمع آوری شده و دیگر واگذار نمی شوند.

هم اکنون ۲۴ بازار ارزاق عمومی و ۱۶ بازار میوه و تره بار مربوط به شهرداری مشهد در مناطق مختلف این شهر سه و نیم میلیون نفری فعالیت می کنند./ ایرنا

دیدگاه کاربران