عضویت در خبرنامه الکترونیک
جلسه شورای شهر اصفهان؛

از پیشنهادات درباره زیباسازی شهر تا هشدار درباره اکواریوم اصفهان

کد خبر: 71174
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸ ب.ظ

در جلسه علنی شورای شهر اصفهان پیشنهادات و انتقاداتی در ارتباط با طرح‌های زیباسازی شهر اصفهان مطرح شد و علاوه بر این درباره آینده اکواریوم شهر اصفهان هشدار داده شد که این اکواریوم مانند شهر رویاها منزوی و گمنام نشود.

به گزارش نداي مردم از اصفهان، فتح‌الله معین ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: با هماهنگی مدیریت استان و شهر اصفهان در سال ۹۴ شاهد وضعیت مناسب‌تری در محیط‌زیست بوده‌ایم و باید بدانیم رفع مشکلات زیست‌محیطی نخستین اولویت ما در اصفهان است و همه تلاش ما باید در جهت ایجاد شرایط مناسب زندگی برای مردم باشد.

وی با اشاره به برخی الزامات مدنظر در بودجه ۹۵ افزود: جاری بودن دائمی آب در زاینده‌رود که حق شرعی، قانونی و تاریخی استان بوده و دستور رئیس‌جمهور نیز ذکر شده که برخورد با برداشت غیرمجاز در بالادست سبب جاری شدن آب دائمی در زاینده‌رود می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: تلاش در تملک واقع در طرح‌های فضای سبز و خودداری جدی از تغییر کاربری، پیش‌بینی طرح نصب وسایل کاهش آلودگی در اتوبوس‌ها، برخورد با صنوف آلاینده، جلوگیری از برداشت معادن گچ در شرق اصفهان، اهتمام در تکمیل خط یک مترو، شروع عملیات اجرایی خط دوم و توسعه سامانه حمل‌ونقل اتوبوس تندرو از دیگر موارد لازم در این طرح است.

نصب تابلوهای دیجیتالی هشدار پیش از ورود به بزرگراه‌ها

احمد شریعتی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تشکیل کانون همبستگی فرزندان شهدا تصریح کرد: کمک و حمایت شهردار و معاونت نیروی انسانی از فرزندان شاهد تحت عنوان کانون همبستگی فرزندان شهدا، استفاده از تشکل‌های مردم‌نهاد در قالب برنامه شهرتکانی از طرح‌های بسیار خوبی است که در شهرداری انجام گرفته است.

وی با اشاره به تابلوهای دیجیتالی در بزرگراه‌ها بیان کرد: تابلوهای دیجیتالی که هشدار دهنده و هدایت کننده مسیر مردم در بزرگراه‌ها برای ترافیک است باید پیش از ورود به بزرگراه نیز نصب شود تا مردم در انتخاب مسیر حق انتخاب داشته باشند و عاملی برای کاهش ترافیک در بزرگراه‌ها شود.

طرح‌های زیباسازی تا پایان سال پایان یابد

رسول جهانگیری عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به زیباسازی‌های انجام شده در سطح شهر گفت: این طرح‌ها باید تا پایان سال تمام شود تا مسافران نوروزی بتوانند از این مسئله بهره ببرند و مسئله بعد این است که این طرح‌ها باید به گونه‌ای باشند که ماندگاری بالایی داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد سفر نوروزی اصفهان اظهار داشت: ستاد سفر از چندماه پیش آغاز به کار کرده که اتحادیه املاک اصفهان نیز در اقدامی ویژه در این مسئله مشارکت دارد به نحوی که ۳ ماه پیش از شروع سال جدید شروع به فعالیت نموده که ابتدا اعضا تحت پوشش خود را آماده به خدمت‌رسانی کرده و در مدتی ۲۰ روزه حدود ۸۰۰ هزار نفر را در اصفهان اسکان می‌دهد و بر مسائل مختلف اخلاقی، معیشتی و شرعی مسافران رسیدگی می‌کند.

تکریم ارباب رجوع باید به نحوی مطلوب‌تر صورت گیرد

عباس حاج رسولی‌ها عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تکریم ارباب رجوع در ادارات شهرداری افزود: در بحث تکریم ارباب رجوع چندان موفق نبوده‌ایم و مردم مشکلاتی را دارند و این مسئله هم در نظام اداری ما و هم در شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائل در برون سپاری اتوبوس‌رانی است که برخی از اتوبوس‌های فرسوده چهره شهر را زشت کرده و در آلودگی شهر نیز تأثیرگذار هستند و این در حالی است که اغلب این اتوبوس‌ها منتصب به بخش خصوصی هستند و ما دخالت چندانی نداریم و بخش خصوصی نیز باید در این راستا اقداماتی مطلوب را انجام دهد.

اکواریوم اصفهان همچون شهر رویاها نشود

عبدالرسول جان نثاری عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به افتتاح اکواریوم اصفهان تصریح کرد: افتتاح پروژه اکواریوم باید در سطح رسانه ملی صورت گیرد تا مردم همه شهرها از آن مطلع و بهره‌مند شوند تا این اکواریوم مانند شهر رویاها نشود.

میراث معنوی و هنرهای تجسمی به سطح شهر انتقال یابد

کریم داوری عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به طرح‌های زیباسازی در شهر اصفهان، بیان کرد: در زیباسازی باید نکاتی رعایت شود که شامل زیباسازی متناسب بر هویت معماری شهر اصفهان و الهام از هنرهای اصیل اصفهان، ارائه هنرهای صنایع‌دستی، ماندگاری پروژ‌ه‌ها و قابل مفهوم بودن پروژه‌ها برای مردم می‌شود.

وی گفت: طرح‌های زیباسازی باید بر اساس محوریت فضای سبز باشد و سازمان فرهنگی تفریحی نیز در ایام نوروز میراث معنوی اصفهان و هنرهای تجسمی هنرمندان اصفهان را از داخل سازمان به فضای عمومی و حاشیه زاینده‌رود انتقال دهد.

دیدگاه کاربران