عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری وزارت راه وشهرسازی :

۱۷ طرح جاده ای و ریلی در کشور دردست اجراست

کد خبر: 72478
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹ ق.ظ

مدیرکل دفتر مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری وزارت راه وشهرسازی گفت: اکنون ۱۶ طرح جاده ای به طول یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر و یک طرح ریلی به طول ۲۰۰ کیلومتر از طریق فاینانس داخلی و قراردادهای مشارکتی در کشور در دست اجراست.

مدیرکل دفتر مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری وزارت راه وشهرسازی گفت: اکنون ۱۶ طرح جاده ای به طول یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر و یک طرح ریلی به طول ۲۰۰ کیلومتر از طریق فاینانس داخلی و قراردادهای مشارکتی در کشور در دست اجراست.

به گزارش نداي مردم، مهدی حیدری شنبه شب در جلسه «هم اندیشی جهت جذب مشارکت بخش خصوصی در احداث طرح های حوزه حمل ونقل در استان قم» افزود: طرح های بسیار مناسبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه حمل و نقل کشور ارایه شده است.

وی با اشاره به روش های «بدهی پایه» و «سرمایه پایه» در سرمایه گذاری ها در این طرح ها افزود: با توجه به محدودیت در تامین منابع مالی طرح ها در این حوزه، از ظرفیت های قانونی به خوبی برای جذب سرمایه گذاران استفاده کرده ایم.

مدیرکل دفتر مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برخی آزادراه هایی که در قالب طرح های مشارکتی به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار و همچنین فازهای یک، دو و سه بندر شهید رجایی، طرح هایی است که برای احداث و تکمیل به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می شود.

وی بر ضرورت توسعه آزادراه ها در کشور به دلیل برخورداری از استانداردهای ایمنی، اهمیت در بخش حمل و نقل و ترانزیت و کاهش سوانح تاکید کرد و گفت: ارتقای شبکه آزادراهی در کشورمان به دلیل وسعت و موقعیت راهبردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حیدری در پایان با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان قم و قرارگرفتن در چهار راه مواصلاتی کشور، برخی طرح های مهم در حوزه راه سازی در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: طرح ارتقای محور قم ـ آوه به دلیل حجم اندک طرح و کوتاه کردن مسیر از طرح هایی است که باید در اولویت جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی قرار بگیرد.

استان قم در شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور قرار گرفته و دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم – کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم – گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد. / ایرنا

دیدگاه کاربران