عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس :

ثبت سوم تیرماه به نام روز”محیط زیست هرمزگان”در تقویم رسمی کشور

کد خبر: 72490
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹ ب.ظ

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس خواستار نام‌گذاری سوم تیرماه (روز شهادت دو محیط‌بان هرمزگانی) به عنوان روز “محیط‌زیست هرمزگان” در تقویم رسمی کشور شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس خواستار نام‌گذاری سوم تیرماه (روز شهادت دو محیط‌بان هرمزگانی) به عنوان روز “محیط‌زیست هرمزگان” در تقویم رسمی کشور شد.
به گزارش نداي مردم، کیانوش جهانبخش در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس حفاظت محیط زیست کشور با تأکید بر تدوین سند زیست محیطی بندرعباس و ضرورت اجرای آن، اظهار کرد: جلوگیری از تمرکز فعالیت‌های اقتصادی و بندرگاهی در غرب شهر بندرعباس به عنوان منبع بسیاری از آلودگی‌های محیطی باید در اولویت باشد که نیازمند حمایت‌های دولتمردان است.

وی با اشاره به انتقال بسیاری از فعالیت‌ها به بنادر خشک داخل سرزمین، تصریح کرد: کمک به ایجاد یک بیوپارک در پارک جنگلی شرق بندرعباس و حفاظت از گونه‌های کمیاب گیاهی و جانوری و همچنین الزام صنایع مستقر غرب بندرعباس برای رعایت استاندارهای زیست محیطی از اقداماتی است که باید در اجرای آن جدی‌تر باشیم.

جهانبخش همچنین خواستار حمایت دولت یازدهم در توجه ویژه به پارک ملی نایبند در شهرستان گاوبندی و توقف هرگونه طرح توسعه صنایع و تجهیزات بندری در این منطقه نیز شد.

وی باطل کردن مجوزهای شکار، خرید اسلحه‌های مردم به قیمت کارشناسی از سوی دولت و ممنوعیت واردات اسلحه‌ی شکاری را امری ضروری در حفظ حیات وحش کشور ابراز کرد.

جهانبخش وارد کردن سلاح‌های ورزشی، احداث پارک‌های شکار مصنوعی با استفاده از ماکت حیوانات و ترویج تیراندازی ورزشی را از راه‌های فرهنگ‌سازی در جهت حفظ حیات وحش کشور قلمداد کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس همچنین، انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج مستضعفین و تشکیل سازمان بسیج  محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان یکی از ارکان سازمان بسیج کشور را اقدامی در جهت کمک به محیط‌بانان سراسر کشور دانست.

جهانبخش با اشاره به اینکه هرمزگان قربانی بی ملاحظگی زیست محیطی شده است، اضافه کرد: در حال حاضر دیگر ظرفیت توسعه صنایع و ادامه فعالیت نامناسب برخی از آن‌ها وجود ندارد.

در این دیدار ‌معاون رئیس جمهور و رئیس حفاظت محیط زیست کشور با تقدیر از فعالیت‌های زیست محیطی این عضو شورای شهر، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت سرشار بسیج در حفاظت از محیط زیست و نقش مؤثر فرهنگی آن از مواردی است که به طور حتم پیگیری خواهیم کرد.

معصومه ابتکار با تأکید بر اینکه شورای شهر بندرعباس باید برنامه‌های زیست محیطی را به عنوان اولویت اصلی کار خود در نظر بگیرد، تصریح کرد: در این زمینه می‌توان از الگوهای موفق سایر شهرها و کشورها استفاده شود تا بتوانیم از میراث طبیعی کشور به درستی محافظت کنیم.

وی در پایان در خصوص آلودگی صنایع غرب بندرعباس گفت: این موضوع از چشم محیط زیست پوشیده نیست و در این سال‌ها تلاش فراوانی برای کاسته شدن میزان آلودگی در این منطقه شده و گام‌های مؤثری در دولت یازدهم برداشته شده است که از استاندار هرمزگان و سایر مسئولان در این زمینه تقدیر می‌کنم./ايسنا

دیدگاه کاربران