عضویت در خبرنامه الکترونیک
دفاتر پیشخوان ماندنی شد

مخالفت ۱۴ عضو شورای شهر مشهد با بازگرداندن دفاتر پیشخوان به شهرداری

کد خبر: 72564
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ - ۶:۲۷ ب.ظ

در یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، ۱۴عضو شورای شهر با طرح پیشنهادی بازگرداندن امور دفاتر پیشخوان به شهرداری مخالفت کردند.

به گزارش نداي مـردم از مشهد مقدس، یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بررسی استفساریه شهرداری درباره نرخ تنزیل در فروش دارایی عصر امروز برگزار شد.

محمدرضا مزجی، معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: علت سئوال ما از شورا، وجود ابهام برای شهرداری نبود بلکه برخی استنباط کرده بودند که شورا نظرش این است که نرخ تنزیل دریافت نشود لذا این استفساریه مطرح شد.

همچنین نظریه کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با ۲۰ رای موافق تصویب کرد که براین اساس مقرر شد تا سهم شراکت شهرداری مشهد در پروژه‌های مشارکتی با وصف فروش نقدی ارزش‌گذاری شود ضمن اینکه نرخ تنزیل ۲۴ درصد در بخش غیرنقدی در مصوبات پیش‌بینی شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز در ادامه این جلسه با اشاره طرح بازگرداندن امور دفاتر پیشخوان به شهرداری عنوان کرد: دغدغه اصلی طراحان این طرح در ابتدا برای همه ما وجود داشت به همین دلیل کمیته‌هایی تشکیل و سختگیری‌هایی برای این دفاتر اعمال شد.

محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب که شاهد رضایتمندی ۶۰ درصدی مردم در خدمات پیشخوان بودیم گفت: در شرایط اشتغال حاکم بر کشور، نمی‌توان حدود ۶۰۰ نفر شاغل در حدود ۳۰۰ دفتر پیشخوان را بیکار کرد چرا که امکان بکارگیری این افراد در بدنه شهرداری وجود ندارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد:تخلفات قبل از واگذاری امور به دفاتر پیشخوان نیز وجود داشت در حال حاضر نیز مشکلاتی وجود دارد که باید این نوزاد تازه متولد شده را به سمت بهتر شدن هدایت کنیم.

مهدی ذاکر الحسینی، رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر در این مورد اظهار داشت: در شهرداری حوزه‌هایی قابل برون سپاری است که یکی از این آنها دفاتر پیشخوان است باید نظارت بر حوزه‌های برون سپاری شده را پررنگ‌تر کنیم تا کار به نحو احسن انجام شود و ما با طرح بازگرداندن امور دفاتر پیشخوان به شهرداری مخالف هستیم.

محمد آصفی یزدی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد نیز افزود:شرایط دفاتر پیشخوان نسبت به یک‌سال گذشته بهتر شده است،مردم در گذشته با صرف زمان چند روزه پروانه دریافت می‌کردند اما در حال حاضر روال طولانی شده و درگیری مردم با شهرداری افزایش یافته است.

وی افزود: واگذاری امور به دفاتر پیشخوان سنخیتی با برون‌سپاری و خصوصی‌سازی ندارد در حال حاضر نیز بیش از ۸۰ درصد امور را منابع مالی و انسانی شهرداری انجام می‌دهند در صورتی که باید صفر تا صد کار توسط دفاتر انجام شود.

خلیل موحدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به تعطیلی ۱۲۰ دفتر متخلف پیشخوان طی یک‌سال گذشته، گفت: با برون‌سپاری این امور حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر از مجموعه شهرداری آزادسازی شده‌اند و با این برون سپاری‌ها اعتماد به مردم افزایش پیدا کرده است.

سید عبدالکریم جوادی، عضو کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: تعطیلی ۱۲۰ دفتر در یک‌سال نشان‌دهنده میزان تخلفات دفاتر پیشخوان دولت است بنابراین نباید ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت مشهد را فدای ۶۰۰ شاغل دفاتر پیشخوان کنیم.

با صحبت‌های موافقان و مخالفان، رای ۱۴ عضو با، طرح پیشنهادی بازگرداندن امور دفاتر پیشخوان به شهرداری مخالفت کردند.

دیدگاه کاربران