عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده انتظامي خراسان رضوی خبر داد:

دستگیری عاملان انفجارهای مشهد

کد خبر: 72572
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۰۵ ب.ظ

فردی که با همدستی یکی از دوستان خود و به خاطر اختلاف های خانوادگی مرتکب سه انفجار و یک آتش سوزی در مشهد شده بود دستگیر شد.

به گزارش نداي مردم، سردار بهمن امیری مقدم گفت: در پی سه انفجار در خیابان بهار مشهد که به وسیله مواد منفجره و توسط دو جوان پراید سوار صورت گرفته بود تحقیقات پلیسی آغاز شد.

وی افزود: در آخرین انفجار دو جوان با خودروی پراید هاچ بک در شب بیست و هشتم خردادماه مقابل منزلی متوقف و با نصب پلاستیک حاوی مواد منفجره پشت پنجره متواری شدند که پس از دقایقی انفجار مهیبی رخ داد و چند خانه در محل خسارت دیدند.

فرمانده انتظامي خراسان رضوی با اشاره به بررسی احتمال های مورد نظر تصریح کرد: با اعلام شکایت صاحبخانه مورد نظر، این ادعا مطرح شد که احتمالا داماد خانواده مرتکب چنین اقدام مجرمانه ای شده است. اما تحقیقات تیم های عملیات ویژه پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی نشان داد که داماد خانواده هیچ ارتباطی با موضوع انفجارها نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: این فرد که متولد سال ۱۳۵۳ است در ابتدا منکر نقش داشتن در ماجرای انفجارها بود اما او در برابر شواهد و ادله غیر قابل انکار قرار گرفت و به ارتکاب این عمل مجرمانه با همدستی یکی از دوستانش که جوانی ۳۱ ساله است اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ماموران شعبه عملیات ویژه پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی بلافاصله متهم دیگر پرونده را نیز دستگیر کردند.

وی افزود: برابر تحقیقات اولیه اختلافات خانوادگی بر سر ارث و میراث انگیزه متهم اصلی پرونده برای آزار و اذیت باجناق و برادر زنش به صورت ایجاد سه مورد انفجار و در یک فقره آتش سوزی خودرو برادر همسرش بوده است.

سردار امیری مقدم با اشاره به اینکه از این متهم یک قبضه اسلحه شبه جنگی کشف شده خاطر نشان کرد: تحقیقات از متهم اصلی پرونده برای کشف دیگر ابعاد مجهول این ماجرا ادامه دارد.

دیدگاه کاربران