عضویت در خبرنامه الکترونیک

۳۶ کشته و ۱۴۷ زخمی در انفجارهای انتحاری فرودگاه استانبول

کد خبر: 72593
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

منابع خبری و مقامات ترکیه از وقوع چند انفجار در فرودگاه استانبول خبر دادند که ۳۶ کشته به جای گذاشته است.

به گزارش نداي مردم، شب گذشته شبكه هاي خبري از انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول گزارش دادند و اعلام کردند احتمالاً این انفجارها عملیاتی انتحاری بوده است. منابع خبری دیگر ترکیه نیز از وقوع سه انفجار در این فرودگاه خبر داده‌اند.

شبکه العالم نیز گزارش داد چند خودروی آمبولانس برای انتقال کشته‌ها و مجروحان حادثه به فرودگاه آتاتورک استانبول اعزام شدند.

گفته می‌شود وقوع دو انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول با شلیک گلوله و سپس فرار چهار فرد مسلح از این مکان همراه بوده است.

یک مقام ترک از وقوع دو انفجار در فرودگاه آتاتورک در استانبول و زخمی شدن چندین نفر خبر داد.

همچنین منابع غیررسمی از شنیده شدن صدای چند انفجار و تیراندازی در ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول خبر دادند.

تمامی پروازهای فرودگاه آتاتورک تا ساعت ۱۷ روز چهارشنبه به‌وقت محلی لغو شده است.

پلیس ترکیه اعلام کرد گروه تروریستی داعش عامل حملات فرودگاه آتاتورک بوده‌اند.

اخبار تأیید نشده حاکی از آن است که سه ایرانی در میان قربانیان این حمله تروریستی هستند.

بعد از آنکه فعالان شبکه‌های اجتماعی شمار قربانیان انفجار را ۲۸ کشته و ۶۰ زخمی اعلام کردند، دولت ترکیه توییتر و فیس‌بوک را مسدود کرد.

مقامات ارشد ترکیه به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند، در حمله مرگبار فرودگاه استانبول جان ۵۰ نفر گرفته شده و شمار نامشخصی زخمی شده‌اند.

اما خبرگزاری آسوشیتدپرس در اصلاحیه‌ای قبلی خود درباره تعداد کشته شده های انفجارهای فرودگاه استانبول، به نقل از مقامات ترک این رقم را ۳۱ نفر اعلام کرد و در عین حال از احتمال افزایش این رقم خبر داد.

بر اساس جدیدترین آمار به گفته مقام‌های ترکیه حمله مهاجمان انتحاری به فرودگاه آتاتورک، به کشته شدن ۳۶ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۴۰ نفر دیگر منتهی شده است.

دیدگاه کاربران