عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر شیراز :

شهرداری توانایی مالی ساخت پروژه های تفریحی را ندارد!

کد خبر: 72625
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ ق.ظ

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر شیراز در اظهاراتی تعجب برانگیز گفته است شهرداری این کلانشهر با وجود بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی به دلیل مشکلات مالی قادر به ساخت مراکز تفریحی نیست!

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر شیراز در اظهاراتی تعجب برانگیز گفته است شهرداری این کلانشهر با وجود بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی به دلیل مشکلات مالی قادر به ساخت مراکز تفریحی نیست!

ابراهیم شعرا ههمنین از بررسی پیشنهاد‌های سرمایه‌گذار ترک برای احداث آکواریوم بزرگ شهری در این شهرستان خبر داده و گفته است که شیراز در زمینه توسعه فضاهای تفریحی “هنوز” کمبود دارد و البته مشخص نکرده که چه اماکن تفریحی ساخته شده که با وجود آنها، شیراز “هنوز” کمبود دارد!

وی  اظهار داشت: برای تله‌کابین سرمایه‌گذاری از کشور سوئیس آمده پیشنهاد‌هایی داده و هیئتی دارد برای بازدید به کشور سوییس می‌رود تا از تولیدات و نحوه سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای پروژه بازدید انجام دهد و با اتخاذ تجارب بیشتر در این مورد اتخاذ تصمیم شود.

وی ادامه داد: در همین مورد سرمایه‌گذار شیرازی هم مراجعه کرده و موقعیت و محل کار را بازدید کرده اما هنوز برای طی راحل کار مراجعه نکرده است.

شعرا یادآور شد: در مورد آکواریوم شهری نیز سرمایه‌گذار از ترکیه آمده میزان و سهم مشارکت و بسته پیشنهادی را ارائه کرده و شهرداری مشغول بررسی پیشنهاد سرمایه‌گذار است تا در صورت موافقت قرارداد ارائه و منعقد شود.

وی متذکر شد: شیراز در زمینه مراکز تفریحی خانوادگی اعم از شهربازی یا مراکز سیاحتی هنوز کمبود دارد و نیاز است این کار به‌خوبی انجام شود و مردم و شهروندان و گردشگران از مراکز تفریحی موجود در شهر بهره ببرند و این مراکز در شیراز توسعه پیدا کند.

این عضو شورا ابراز داشت: شهرداری به جهت مشکلات مالی قادر به انجام این کارها نیست و ازاین‌رو نیاز به این است که سرمایه‌گذار وارد کارشده و اقدامات از طریق بخش خصوصی انجام شود به همین منظور از سرمایه‌گذاران این بخش‌ها که سابقه متناسب داشتند دعوت کردیم بیایند و پیشنهاد‌ها را بدهند و سرمایه‌گذاران متعدد مراجعه کردند و در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با انعقاد قرارداد این قبیل کاربری‌ها را در پارک‌ها و مراکز گردشگری اجرایی سازیم.

به گزارشنداي مردم، پارک ۵۸۰ هکتاری شیراز برای ساخت تله‌کابین انتخاب‌شده و بنابراین است که شهرداری ظرف سه ماه برای جذب سرمایه‌گذار اقدام کند و درصورتی‌که موفق به این امر نشود باید خود برای اجرای این مصوبه وارد عمل شود./فارس

دیدگاه کاربران