عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم :

پروژه بلوار مرجعيت از بودجه داخلي شهرداري قم تامين مي شود

کد خبر: 72636
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷ ق.ظ

پروژه بلوار مرجعيت از بودجه داخلي شهرداري قم تامين مي شود معاون شهردار قم گفت: با توجه به اينكه شهرداري ها متكي بر درآمد خود هستند اعتبار ويژه‌اي در شهرها براي پروژه هاي عمراني وجود ندارد

به گزارش نداي مردم ، دكتر عليرضا قاري قرآن با اشاره به منابع تامين اعتبارات مورد نياز براي اجراي پروژه هاي شهري اظهار كرد: عموما شهرداري ها از محل درآمدهاي داخلي خود اقدام به اجراي پروژه هاي شهري مي كنند و در اين زمينه متكي به خود هستند.

وي با بيان اينكه بخش اعظم پروژه هايي كه در شهر قم اجرايي مي شود با اتكا به بودجه هاي داخلي شهرداري قم است، افزود: شهرداري در اجراي پروژه هايي كه جنبه داخلي دارد بر درآمدهاي خود متكي است و در اين زمينه در قم مشكلاتي وجود دارد كه ركود نيز اين مساله را افزايش داده است.

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم با تاكيد بر اينكه درآمد و اعتبار ويژه اي در زمينه پروژه هاي شهري در قم وجود ندارد، گفت: بسياري از پروژه هاي بزرگ شهر قم از جمله بلوار مرجعيت، تقاطع هاي سه سطحه و پل هاي شهري از محل بودجه داخلي شهرداري تامين مي شود.

وي با بيان اينكه برخي پروژه هاي شهري از جمله قطار شهري با مشاركت دولت در شهرها اجرايي مي شود، گفت: در قانون هزينه اجراي قطار شهري با مشاركت ۵۰ درصدي دولت است كه متناسب به اعتبار سالانه دولت صورت مي گيرد.

قاري قرآن با تاكيد بر اينكه تاكنون طبق برنامه هاي دولتي اعتبارات مرتبط با قطار شهري اختصاص يافته است، افزود: اعتبارات دولتي بسته به بودجه و تخصيص سالانه بين پروژه‌هاي شهرها تقسيم مي‌شود./شهرنيوز

دیدگاه کاربران