عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهرداری همدان :

جدا سازی آب آشامیدنی و آبیاری فضای سبز

کد خبر: 72688
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۱۲ ب.ظ

مجید درویشی گفت: آبی که برای آبیاری فضای شهر استفاده می‌َشود جدای از آب آشامیدنی است.

به گزارش نداي مردم ، معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه ۱۴ پیمانکار در حوزه آبیاری فضای سبز شهر همدان فعالیت می‌کنند، گفت: آبی که برای آبیاری فضای شهر استفاده می‌َشود جدای از آب آشامیدنی است.

مجید درویشی با اشاره به اینکه در سال جاری آب مصرفی سرویس‌های بهداشتی نیز از آب شرب شهری مجزا خواهند شد، اظهار کرد: به لحاظ صرفه‌جویی در مصرف آب، توسط مشاور شهر بررسی شده تا آبیاری قطره‌ای در فضاهای سبز اجرا شود.

وی با بیان اینکه این اقدام در فازهای مختلفی در حال انجام است، افزود: فضای سبز تعدادی از بلوارهای شهر همدان مانند بعثت، فرهنگیان، جانبازان و بلوار آیت‌الله نجفی شبکه‌کشی شده و با کمترین آب ممکن آبیاری می‌شود.

معاون شهردار همدان با اشاره به اینکه در برخی از مناطق که سیستم آبیاری اجرایی نشده، تصریح کرد: برای آبیاری این مناطق از تانکر استفاده می‌کنیم که در پیمان آن‌ها قید شده که آبیاری حتماً باید با دوش انجام شود تا به صورت یکنواخت صورت گرفته و آسیبی به فضای سبز وارد نشود و آب بیرون نریزد.

وی ادامه داد: گاهی مشاهده می‌شود یک راننده، کارگر یا پیمانکار در این حوزه کوتاهی کرده و شهرداری بر اساس قرارداد مجبور به جریمه این افراد خواهد شد.

درویشی با بیان اینکه میزان جریمه به مدیر مجموعه بازمی‌گردد و با توجه به موارد مد نظر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: دو سال است که طرح آبیاری فضای سبز با شبکه به صورت قطره‌ای در حال انجام است که در مناطقی که امکان آن وجود داشته و یا تعمیرات و بازسازی داشتیم اجرا شده است.

وی گفت: اولویت‌بندی بر اساس شرایط منطقه، امکان عبور و مرور ماشین سنگین، ترافیک و امکانات موجود صورت گرفته و شبکه کشی آغاز شده و ادامه دارد.

معاون شهردار همدان با بیان اینکه در هر سال بخشی از این طرح اجرا می‌شود، اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است که آبیاری فضای سبز سراسر شهر با استفاده از شبکه و به صورت قطره‌ای آبیاری شود که برای روان کردن ترافیک، صرفه‌جویی در مصرف آب و هزینه‌ها به طور حتم اجرا خواهد شد./برنا

دیدگاه کاربران