عضویت در خبرنامه الکترونیک
کارشناس مسئول هنرهای تجسمی استان البرز

انجمن مجسمه سازان استان البرز تشکیل می شود

کد خبر: 72694
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۱۵ ب.ظ

کارشناس مسئول هنرهای تجسمی استان البرز علیرضا اکبری اظهار داشت: نابسامانی، غیرتخصصی بودن و سلیقه ای رفتارنمودن ارگانهای ذیربط به مجسمه های شهری و از طرفی پتانسیل خوب استان درکل ما را بر آن داشت که تصمیم تشکیل این انجمن را بگیریم.

به گزارش نداي مردم، علیرضا اکبری گفت: اداره کل فرهنگ وارشاد استان البرز با توجه به پتانسیل بالای هنری در استان و وجود هنرمندان متخصص وباتجربه وهمچنین سامان بخشی به مجسمه های شهری وجلوگیری ازسوءاستفاده تخصصی ومالی دراین حوزه اقدام به تاسیس انجمن مجسمه سازان البرز را می نماید

گروه استانی “تیتریک”؛ اداره کل فرهنگ وارشاد استان البرز با توجه به پتانسیل بالای هنری در استان و وجود هنرمندان متخصص وباتجربه وهمچنین سامان بخشی به مجسمه های شهری وجلوگیری ازسوءاستفاده تخصصی ومالی دراین حوزه اقدام به تاسیس انجمن مجسمه سازان البرز را می نماید.

کارشناس مسئول هنرهای تجسمی استان البرز علیرضا اکبری  اظهار داشت: نابسامانی، غیرتخصصی بودن و سلیقه ای رفتارنمودن ارگانهای ذیربط به مجسمه های شهری و از طرفی پتانسیل خوب استان درکل ما را بر آن داشت که تصمیم تشکیل این انجمن را بگیریم.

وی ادامه داد: استان البرز پتانسیل های خوبی در زمینه مجسمه سازی دارد از جمله اساتید برجسته مجسمه سازی، وجود چندین دانشگاه هنری واقامت فارغ التحصیلان هنر در استان و … می توان نام برد.

اکبری افزود:هدف از برگزاری انجمن درکل بارحمایتی هدایتی ونظارتی دارد تا حقی ازکسی ضایع نشود مثل بیمه ،وام ،واگذارشدن مجسمه های شهری به اعضاء متخصص ،تشکیل نمایشگاه ،جشنواره و…..

وی تاکید کرد: فقط دریک جمله به عمق فاجعه پی ببرید که اکثر مجسمه ها ی استان یا به دست افرادغیر متخصص وبا رابطه نصب شده یا عده ای خاص که رابطه خوبی داشتن با قراردادهای چند صد میلیونی اقدام نموده اند این درحالی است که ما حداقل ۱۲۰مجسمه ساز حرفه ای درکرج ساکن هستند، لذا احساس نیاز این انجمن در استان حس می شود تا هنرمندان از حقوق هنرمندان مجسمه ساز حمایت شود.

اکبری در پایان گفت: ازفعالین این حوزه به ویژه هنرمندان پیشکسوت وباتجربه دعوت می شود تا با در دست داشتن رونوشت مدارک عمومی وتخصصی (رزومه )حداکثر تا تاریخ ۲۰ تیر ماه به معاونت هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ وارشاداستان البرز واحد تجسمی مراجعه فرمایند./نگارانه

دیدگاه کاربران