عضویت در خبرنامه الکترونیک

اتحاد «ب ام و» و «اینتل» برای تولید خودروهای خودران

کد خبر: 72758
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰ ق.ظ

ب ام و، اینتل و شرکت موبایل آی برای طراحی خودروهای خودران، توافق امضا کردند.

به گزارش نداي مردم، این سه شرکت در طراحی سیستمهای مورد نیاز برای تولید خودروهایی که قادرند بدون دخالت راننده انسانی حرکت کنند، همکاری خواهند کرد.

این خودروها قادر خواهند بود در جاده‌ها و همچنین مناطق درون شهری و برون شهری به طور ایمن حرکت کنند.

ب ام و اعلام کرد امیدوار است این همکاری به تولید خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱ منجر شود.

این همکاری تحقیقاتی در روزی اعلام شد که مقامات آمریکا تحقیقات درباره تصادف مرگباری را اعلام کردند که مربوط به یک خودروی “مدل اس” تسلا مجهز به فناوری خودران بوده است.

ب ام و اعلام کرد این سه شرکت سیستمهای حسگر و رایانه ای طراحی خواهند کرد که نقشی که راننده های انسانی در راندن خودرو دارند را به تدریج کاهش خواهند داد و این خودروساز امیدوار است خودروهایی تولید کند که بدون اتکا به راننده، کاملا به صورت اتوماتیک حرکت کنند.

دستیابی به چنین هدفی به ب ام و امکان خواهد داد ناوگانی از خودروهای بدون راننده تولید کند که به طور ایمن حرکت می کنند. همچنین تحقق این هدف کمک می کند خدمات اشتراک خودرو در مناطق شهری ایجاد شود یا خدمات تحویلی مسافت دور با کامیونهای بدون راننده شکل بگیرد.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، این سه شرکت در بیانیه ای اعلام کردند متقاعد شده اند که فناوریهای رانندگی اتوماتیک سفر با خودرو را ایمن‌تر و راحت‌تر خواهند کرد و وعده دادند نتایج این تحقیقات را در اختیار سایر خودروسازان و شرکتهای فناوری قرار خواهند داد تا به استاندارد شدن چنین فناوریهایی در خودروهای تمام اتوماتیک کمک کنند.

کار مقدماتی به طراحی نمونه اولیه خودروی اتوماتیکی معطوف خواهد شد که امسال رونمایی می شود و تستهای گسترده‌تر این فناوری در خودروهای بیشتر برای سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است.

خودروهای اتوماتیکی که حاصل این همکاری خواهند بود، احتمالا برقی بوده و “آی نکست” نامیده می شوند.

پیش از این ب ام و خودروهای مفهومی رونمایی کرده بود که از فناوری اتوماتیک بهره می بردند و در حال حاضر با شرکت بایدو در چین برای تولید یک خودروی خودران مناسب این بازار همکاری می کند./ایسنا

 

دیدگاه کاربران