عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز :

نصب سری جدید باکس‌های زباله هیدرولیکی در مقابل بوستان خاقانی

کد خبر: 72779
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

مدیرعامل سازمان زیباسازی از نصب سری جدید باکس‌های زباله هیدرولیکی دارای مخزن زیرزمینی، در بوستان خاقانی خبر داد.

به گزارش نداي مردم، منطقه آذربایجان‌شرقی، علی فرخی اظهار کرد: نصب این باکس‌های هیدرولیکی زباله، با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز و سازمان زیباسازی انجام پذیرفته است.

وی، هدف از اجرای این طرح را حفظ سلامت عمومی و محیط‌ زیست در مقابل اثرات نامطلوب‌ پسماندهای شهری روباز دانسته و اعلام کرد: با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز، طی ماه‌های آتی این طرح در سطح شهر فراگیر خواهد شد و جایگزین سطل‌های زباله سنتی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی، گفت: روش اجرا و کار با باکس زباله زیرزمینی به این ترتیب است که تنها قسمت ورودی سطل زباله در سطح معبر مشاهده می‌شود و محل جمع آوری زباله‌ها در زیر زمین گنجانده می‌شود تا علاوه بر ظرفیت چند برابری ذخیره زباله، موجب کاهش آلودگی زیست‌محیطی و بهداشتی شود.

فرخی، همچنین از مکانیزه بودن سطل زباله زیرزمینی خبر داد و گفت: این سطل زباله توسط بالابرهای هیدرولیکی نصب شده بر روی مخزن، قابلیت خروج از زیرزمین را دارد و به این ترتیب، تخلیه زباله به راحتی امکان پذیر می‌شود.

شایان ذکر است سری قبلی این باکس‌های زباله در محوطه شهرداری مرکز، بلوار استاد شهریار و خیابان فروغی نصب شده بود که در فاز جدید نیز، در خیابان امام و مقابل بوستان خاقانی نصب شد./ایسنا

دیدگاه کاربران