عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان

زمینه حضور بخش خصوصی در پروژه های عمران شهری دیواندره فراهم شود

کد خبر: 72808
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۵۹ ب.ظ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: شورا و شهرداری دیواندره باید شرایط ورود بخش خصوصی و جلب مشارکت سرمایه گذاران در اجرای پروژه های عمرانی و بسته های سرمایه گذاری را فراهم کنند.

به گزارش نداي مردم،  روز شنبه در جریان دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر دیواندره بر لزوم برقراری تعامل بیشتر میان سیستم شهرداری و شورای اسلامی این شهر با دستگاه های اجرایی تأکید کرد.
وی گفت: در ذهنیت کلی مدیران دستگاه ها، باید شوراباوری وجود داشته باشد و آنها از اهداف و برنامه های شورای اسلامی شهر در راستای توسعه شهرها پشتیبانی کنند.
او با اشاره به اقدامات مناسب انجام شده توسط شورای اسلامی و شهرداری دیواندره در زمینه برگزاری جشنواره های فرهنگی، کمک به تألیف کتاب و ایجاد و احداث میادین جدید خاطرنشان کرد: این موضوع زمینه تغییرات کالبدی در شهر دیواندره و فراهم آوردن بستر ارتقا و توسعه را به همراه داشته است.
معاون استاندار کردستان با اشاره به پروژه های عمرانی انجام شده و کلنگ زنی شده در دیواندره، خواستار اطلاع رسانی و انعکاس خدمات و اقدامات دولت در این زمینه شد.
وی با اشاره به رکود حاکم بر حوزه ساخت و ساز اظهار کرد: برای عبور از این مرحله باید شرایط ورود بخش خصوصی و جلب مشارکت سرمایه گذاران در اجرای پروژه های عمرانی و بسته های سرمایه گذاری فراهم شود.
در جریان سفر معاون عمرانی استاندار کردستان به شهرستان دیوانده به صورت همزمان سه مدرسه خیرساز در این شهرستان کلنگ‌زنی شد.
از دیگر طرح های افتتاح شده در این سفر، میدان ‘دایک’ شهر دیواندره در محوطه ‌ای به متراژ ۵ هزار و ۱۰۰ متر و هسته مرکزی ۴۵۴ متر با هدف تمرکززدایی از هسته مرکزی شهر بود.
افتتاح بزرگترین شهربازی سرپوشیده غرب کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی و شهرداری در دیواندره و کلنگ زنی خیابان ۲۴ متری حد فاصل میدان امام(ره) تا خیابان ۲۴ متری دیواندره نیز از دیگر نتایج این سفر به شمار می رود.
همچنین در این سفر با حضور معاون عمرانی استاندار کردستان، کلنگ احداث تصفیه خانه فاضلاب دیواندره در زمینی به مساحت ۴٫۲۵ هکتار به زمین زده شد و قرار است این پروژه طی ۲ سال آماده افتتاح شود./ايرنا

دیدگاه کاربران