عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار شهرکرد :

مغايرت‌هاي طرح تفصيلي غرب شهرکرد پيگيري مي‌شود

کد خبر: 72921
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷ ب.ظ

شهردار شهرکرد گفت: در طرح تفصيلي شهري در منطقه غرب شهرکرد مغايرت‌هايي وجود دارد که اين امر موجب بروز مشکلاتي براي ساکنين اين منطقه شده است که اين موضوع بايد هرچه سريع‌تر از طريق شوراي عالي معماري و شهرسازي پيگيري شود.

به گزارش نداي مردم ، نورالله غلاميان دهکردي شهردار شهرکرد  اظهار کرد: مسائل و مشکلات مختلفي در اين شهر وجود دارد که براي مردم معضلاتي را به وجود آورده است.شهردار شهرکرد با اشاره به اينکه يکي از اين مشکلات کمربندي شرق و شمال شهرکرد است گفت: اين دو طرح نيازمند اعتبارات ويژه‌اي است چراکه در روند اجراي آن به مستثنيات و تملکات مردمي رسيده‌ايم و اميد است امسال اعتبارات خوبي را در اين رابطه از سوي استانداري شاهد باشيم.

وي با بيان اينکه در زمينه کمربندي جنوب شهرکرد مکاتباتي پيرامون برخي موانع با جهاد کشاورزي انجام داده‌ايم که جهاد هنوز جوابي نداده است خاطرنشان کرد: منتظر هستيم تا بحث جابجايي اين کمربندي در جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري با انجام کار کارشناسي بررسي و پاسخ لازم به شهرداري شهرکرد اعلام شود.

غلاميان دهکردي افزود: در طرح تفصيلي شهري در منطقه غرب شهرکرد مغايرت‌هايي وجود دارد که اين امر موجب بروز مشکلاتي براي ساکنين اين منطقه از شهر شده است که اين موضوع بايد هرچه سريع‌تر از طريق شوراي عالي معماري و شهرسازي پيگيري شود.

وي با اشاره به اينکه متأسفانه برخي ادارات مطالبات شهرداري شهرکرد را پرداخت نمي‌کنند تصريح کرد: اين مطالبات شامل عوارض نوسازي است که عدم پرداخت آن براي شهرداري اين شهر مشکلاتي را ايجاد کرده است.

شهردار شهرکرد به پروژه فاضلاب غرب شهرکرد به عنوان يک طرح زيربنايي و زيست محيطي اشاره و خاطرنشان کرد: براي اجراي اين طرح از چهار پيمانکار استفاده مي‌شود دو پيمانکار کار خود را شروع کرده‌اند و دو تاي ديگر با وجود مجوز هنوز شروع به کار نکرده است که همکاري بيشتر آب و فاضلاب شهري اين استان را مي‌طلبد.

غلاميان دهکردي در ادامه بيان داشت: انتظار ما اين است که شتاب بيشتري در بحث فاضلاب غرب شهرکرد، به سبب اينکه يک طرح زيست محيطي است به وجود آيد که اين امر نيازمند اعتبارات بيشتر از سوي استانداري و همکاري شرکت‌ آب و فاضلاب شهري اين استان استبه شمار می رود./بام ايران خبر

دیدگاه کاربران