عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی:

۱۰۰۰ واحد مسکونی مددجویی در خراسان شمالی ساخته می‌شود

کد خبر: 72924
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱ ب.ظ

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی با اشاره به خدمات عمرانی کمیته امداد به مددجویان طی امسال گفت: پیش‌بینی می‌شود یک هزار واحد مسکونی روستایی و شهری برای خانواده‌های محروم استان طی امسال کلنگ زنی و احداث شود.

به گزارش نداي مردم ،عباس اهرابی اظهار داشت: بخشی از احداث واحدها آغازشده و بخشی نیز در مرحله شناسایی نیازمندان و تشکیل پرونده قرار دارد.

وی تصریح کرد: امسال قرار است با استفاده از ظرفیت مددکاران نیازهای خانواده‌های مددجو پس از شناسایی اولویت‌بندی و سپس نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

اهرابی میزان اعتبار موردنیاز برای هر واحد مسکونی شهری را ۲۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: واحدهای مسکونی روستایی نیز هرکدام نیازمند ۱۵ میلیون تومان اعتبار هستند.

وی درباره مسکن مهر در دست اقدام این نهاد نیز گفت: تاکنون ۷۵۶ واحد مسکونی مهر برای مددجویان در نظر گرفته‌شده که ۲۲۶ واحد آن تحویل و به بهره‌برداری رسیده و امسال قرار است ۳۰۰ واحد دیگر از این مجموعه به مددجویان واگذار شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای ساخت و خرید مسکن مهر مددجویان هزینه شده است. از مجموع رقم هزینه شده حدود ۳۰۰ میلیون تومان آورده مددجویان و باقیمانده نیز از محل اعتبارت دولتی و حمایتی هزینه شده است.

اهرابی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۱۳ میلیارد تومان اعتبار در سرفصل‌های مختلف مسکن جهت خرید، ساخت و تعمیرات هزینه شده است، افزود: سال گذشته ۱۰۷ واحد مسکن شهری برای مددجویان ساخته و تحویل شد.

وی به فعالیت جدید امداد اشاره کرد و افزود: مردمی کردن فعالیت‌های کمیته امداد با محوریت مساجد از اولویت‌های این نهاد است و در هر مسجد یک مرکز نیکوکاری تشکیل‌شده که حمایت‌ها از طریق این مرکز از نیازمندان انجام می‌گیرد. امسال دو هزار و ۵۰۰ مددجوی نیازمند مسکن توسط مراکز نیکوکاری شناسایی شدند که بخشی از این واحدها با استفاده از کمک خیران احداث می‌شود./تسنيم

دیدگاه کاربران