عضویت در خبرنامه الکترونیک
مديرعامل سازمان زيبا سازي شهرداري اروميه:

حذف زوائد بصری از فضاهای عمومی احترام به حقوق شهروندی است

کد خبر: 72928
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰ ب.ظ

مديرعامل سازمان زيبا سازي شهرداري اروميه از ساماندهی فضاهای شهری و رفع آلودگی های بصری خبر داد و گفت: حذف زوائد بصری از فضاهای عمومی احترام به حقوق شهروندی است.

به گزارش نداي مردم، مجتبي عليزاده  با بيان اينكه  باهدف حذف زوائد بصری ناشی از نصب تابلوهای تبلیغاتی بدون مجوز در سطح شهر ارومیه، طرح جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی غیر مجاز در حال اجراست،  تصريح كرد: برابر تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری ها نصب هر گونه تابلو و میله تابلو در معابر عمومی که منجر به بد منظر شدن شهر و سد معبر می شود، ممنوع  است.

وي یکی از عوامل موثر در زیبایی محیط شهری را نظم و ترتیب در استفاده از المان‌ها و تابلوهای تبلیغاتی عنوان كرد و گفت:  سازمان زیباسازی شهرداری ارومیه به عنوان متولی تبلیغات شهری ، مسئولیت نظارت و رسیدگی  بر این امر را دارد.

عليزاده خاطر نشان کرد: بر این اساس، چندی پیش به صاحبان مشاغل و اصناف شهر در مسیرهای مختلف در زمینه ساماندهی تابلوها اخطار و فرصتی داده شد تا در این بازه زمانی، نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی تابلوها اقدام کنند و اکنون پس از اتمام مهلت مقرر، این سازمان به جمع‌آوری این تابلوها و عناصر زاید كرده است.

وي با اشاره به معابر خيابان خيام جنوبي  و امام خميني (ره)  به عنوان معابري  که کار حذف زوائد بصري در آنها انجام شده است، افزود: اين  عمليات  به تدريج در ساير معابر نيز اجرا مي شود./ايسنا

دیدگاه کاربران