عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار ساوجبلاغ :

تعیین تکلیف پساب تصفیه شده شهر جدید هشتگرد

کد خبر: 72943
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۳۳ ب.ظ

نشست تعیین تکلیف پساب تصفیه شده شهر جدید هشتگرد روز شنبه با حضور فرماندار ساوجبلاغ، کارشناسان امور آب، آبفا شهری، شهرداران، جهاد کشاورزی، گلخانه داران و شوراهای اسلامی شهری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه کار تصفیه خانه به صورت آزمایشی آغاز شده است، گفت: برابر قانون برای ساخت نیم مدول دوم آن دولت این اجازه را داده تا از فروش پساب نسبت به تامین هزینه آن اقدام کند، لذا شهرداران الویت اول خرید این پساب برای آبیاری فضای سبز هستند.

ابوالقاسم پالیزگیر افزود: براساس برآورد شرکت آبفا برای تکمیل فاز دوم تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد به حدود ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با رشد روز افزون جمعیت در این شهر ضروری است آبفا از هم اکنون کار ساخت نیم مدول دوم را برای ۵۰هزار نفر از ساکنان این شهر آغاز کند.

وی گفت: امروز به بررسی نیاز آبی شهرداریها و گلخانه های شهر جدید پرداختیم تا براساس نیاز آنان برنامه ریزی و از آبفا پساب تصفیه شده خریداری نمایند.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: با این اتفاق سهم بزرگی در صرفه جویی آبهای زیر زمینی بوجود می آید و چاهای که برای برداشت فضای سبز از آنان استفاده می شد برای استفاده شرب بهره برداری خواهد شد تا در قسمت هایی که کمبود است جبران شود.

پالیز گیر تاکید کرد: مازاد پساب در فصول سرما باید برای تغذیه سفره های زیر زمینی بکار گرفته شود و این در خواست ما باید مصوب شود تا در آینده مبادرت به فروش مازاد اقدام نگردد./شهروند

دیدگاه کاربران