عضویت در خبرنامه الکترونیک
خداحافظي شهريار از صبا؛

مدیرعامل باشگاه صبای قم:صمد مرفاوی را با نظر دایی انتخاب کردیم!

کد خبر: 72969
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۲۳ ب.ظ

سرمربی سابق تیم فوتبال صبا پس از توافق با مدیران این باشگاه، مجددا هدایت نماینده قم در لیگ برتر را عهده‌دار شد.

فرزاد طره – به گزارش سرويس ورزشي نداي مـردم، تا همين امروز خبر ها حكايت از بازگشت علي دايي و توافق با صبا بود تا آنجا كه حتي جلسه اي هم براي علي دايي و حامي مالي تيم صباي قم برنامه ريزي شده بود اما به يكباره با فعل و انفعالاتی که در صبا اتفاق افتاد، علی دایی از این تیم جدا شد.

حال درست در زماني كه تنها ۲۴ روز مانده به آغاز لیگ برتر  فوتبال كشور، مدیران باشگاه صبا طی جلسه‌ای که امروز با حضور حامی مالی جدیدشان برگزار کردند به اجماع رسیدند تا هدایت نماینده لیگ برتری قم را به صمد مرفاوی که سه مقطع سرمربیگری تیم‌شان را برعهده داشت، واگذار کنند.

مرفاوی پس از سرمربیگری در استقلال تهران و مس کرمان، در اواسط لیگ دوازدهم جایگزین یحیی گل‌محمدی در صبای قم شد و این تیم را به رده نهم جدول رساند؛ یک فصل بعد هم مدیران باشگاه صبا او را در میانه مسابقات جایگزین محمد مایلی‌کهن کردند که مجددا او توانست رتبه تک رقمیِ نهم را برای این تیم بیاورد.

با نتایجی که مرفاوی در صبا به دست آورده بود او در لیگ چهاردهم نیز به عنوان سرمربی صبا انتخاب شد و تیمش تا پایان دور رفت با ۵ امتیاز فاصله نسبت به تراکتورسازی صدرنشین در رده ششم جدول جای داشت اما به دلیل عدم پرداخت حتی یک درصد از مطالبات او و شاگردانش از صبا به پیکان رفت.

مرفاوی که پس از پیکان در فصل اخیر هدایت تیمی را عهده‌دار نشده بود اکنون برای چهارمین بار سرمربیگری صبا را در شرایطی که بسیاری از بازیکنان اصلی آن جدا شدند در دست گرفت.

ساکت الهامی نیز که همواره جزء اصلی‌ترین اعضای کادر فنی مرفاوی بوده، مربی اول صبا در فصل آینده است.

مدیرعامل باشگاه صبای قم با بیان اینکه این باشگاه قادر به فراهم کردن شرایط مد نظر علی دایی برای فصل آینده نبود، در مورد انتخاب سرمربی جدید گفت: صمد مرفاوی را با نظر دایی انتخاب کردیم.

محمدرضا کشوری فرد، درباره انتخاب صمد مرفاوی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال صبای قم گفت: مرفاوی سابقه کار در تیم صبای قم را داشت و با بازیکنان و شرایط تیم هم آشنا است. با توجه به اینکه یک مقدار برای بستن تیم و مراحل آماده سازی دیر شده، مرفاوی بهترین گزینه‌ای بود که انتخاب کردیم.

وی درباره جدایی علی دایی گفت: دایی خودش در جریان قرار دارد. جا دارد از او و همکارانش به خاطر زحماتی که کشیدند، تشکر کنم. دایی جزو بهترین مربیان است ولی در نهایت شرایط طوری پیش رفت که مرفاوی را انتخاب کنیم.

مدیرعامل باشگاه صبای قم در پاسخ به این سئوال که «علی دایی چه شروطی را برای تمدید قراردادش تعیین کرده بود؟» تصریح کرد: دایی می‌خواست تیم خوبی را ببندد و روانه لیگ کند که ما این شرایط را نداشتیم و نمی‌توانستیم هزینه‌های بستن تیم در آن حد را تامین کنیم.

کشوری فرد یادآور شد: اتفاقا دایی خودش پیگیر بود که وضعیت تیم زودتر مشخص شود. او از انتخاب سرمربی جدید استقبال کرد و حتی ما مرفاوی را با کمک و مشورت دایی انتخاب کردیم.

مدیرعامل باشگاه صبای قم در پایان با بیان اینکه فعلا حضور ساکت الهامی در کادر فنی این تیم قطعی شده است، درباره جدایی مهره‌های تاثیرگذار صبا هم گفت: یکسری از بازیکنان جدا شده اند و یکسری قرارداد دارند. از امروز کار نقل و انتقالات را شروع می‌کنیم و برای لیگ آماده خواهیم شد.

دیدگاه کاربران