عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اردبیل :

محوطه شیخ صفی‌الدین اردبیلی بازگشایی شد

کد خبر: 72991
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸ ق.ظ

شهردار اردبیل گفت: با استفاده از اعتبار طرح ساماندهی مجموعه شیخ‌ صفی‌الدین در سال‌های اخیر شاهد بازگشایی ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع از محوطه این مجموعه جهانی بودیم.

به گزارش نداي مردم،حمید لطف اللهیان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شهری اردبیل اظهار داشت: با استفاده از اعتبار طرح ساماندهی مجموعه شیخ‌ صفی‌الدین در سال‌های اخیر شاهد بازگشایی ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع از محوطه این مجموعه جهانی بودیم که در این حوزه هیچ گونه اعتبار دولتی اختصاص نیافته است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد رونق و توسعه هر چه بیشتر در این مجموعه تاریخی و جهانی ضروری است تا بازآفرینی پایدار اینمجموعه مورد توجه جدی قرار بگیرد که در این حوزه و اجرای طرح ساماندهی میدان و محوطه مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی شهرداری آمادگی لازم برای همکاری و مشارکت همه‌جانبه را دارد.

وی با اشاره به احداث واحدهای تجاری در مقابل این مجموعه بیان کرد: در حال حاضر این مجموعه از رونق اقتصادی مناسبی برخوردار نبوده که باید تلاش و جدیت بر این باشد تا با تکمیل طرح ساماندهی میدان و محوطه مجموعه شیخ صفی‌الدین رونق و توسعه کسب و کار را در این مجتمع نیز شاهد باشیم.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهر اردبیل نیز در این جلسه تهیه طرح ساماندهی محوطه مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را مربوط به بعد از سفر مقام معظم رهبری و بازدید معظم له از این مجموعه تاریخی در سال ۷۹ دانست و افزود:‌ اجرای این طرح بعد از تکمیل اراضی آغاز شده است.

عبدالرحمن روحی تملک و بازگشایی ۳ بلوک باقیمانده اجرای طرح را نیازمند ۶۰ میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: با تخصیص این اعتبارات می توانیم نسبت به تملک و بازگشایی ۲ هزا رو ۹۰۰ مترمربع از اراضی در این منطقه اقدام کنیم./ساوالان

دیدگاه کاربران