عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فرمانداری شهرستان بیله سوار :

اتصال فاضلاب منازل بیله سوار به سیستم شبکه جمع آوری فاضلاب شهری

کد خبر: 73001
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱ ق.ظ

معاون فرمانداری شهرستان بیله سوار خواستار پیگیری اداره آب و فاضلاب شهری نسبت به تعقیب اتصال انشعاب فاضلاب منازل به سیستم شبکه جمع آوری فاضلاب شهری بخصوص در خیابانهای که شهروندان آن از وضعیت انشعاب فاضلاب گله مند بودند شد.

به گزارش نداي مردم، کریم خسروی در جلسه شورای سلامت بهداشت و امنیت غذایی شهرستان بیله سوار مردم را از مهمترین مقوله های مورد توجه شورای بهداشت شهرستان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی عنوان و ابراز داشت: با تعامل و همکاری بین مردم و مسوولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان باشیم.

وی گفت: سلامت یکی از نعمت های بزرگ خداوند به انسان است که کمتر به آن توجه می شود و امروزه افراد سالم نقش محوری در پیشرفت و توسعه جوامع دارند که در دنیای امروز ملت‌هایی خوشبخت هستند که از نظام سلامت و دستگاه غذایی کارآمد، سازمان‌های نظارتی قوی و محیط زیستی مطلوب برخوردار باشند.

معاون فرمانداری شهرستان بیله سوار به بیماری های مشترکی که بین انسان و دام است اشاره کرد و افزود: نزدیک به۵۰۰نوع بیماری که بین انسان و دام وجود دارد و این بیمای های خطرناک نیز فقط با عدم دقت و رعایت اصول بهداشتی به مردم سرایت کرده و سلامت جسمانی انسان را به خطر خواهد انداخت و اگر زباله ها و پسماندهای کشتار دام و طیور در شهرستان به درستی دفع نشود به یکی از منابع انتقال آلودگی و بیماری تبدیل خواهد شد.

خسروی با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان و نظارت بر قصابی ها و کبابی هاگفت:گشتهای تلفیقی نسبت به بازدید و تهیه گزارش از قصابان و کبابی ها علی الخصوص منطقه جعفرآباد و بخش مرکزی شهرستان اقدام نمایند و با متخلفین طبق ضوابط قانونی برخورد شود.

وی در ادامه با اشاره به ازدیاد سگ‌های ولگرد در سطح شهرجعفرآباد، بر معدوم کردنآنها توسط کمیته اتلاف سگها تأکید کرد و افزود: اتلاف سگ‌های ولگرد از مدت‌ها پیش آغاز شده است اما نحوه معدوم‌سازی آن صحیح نبوده است.

خسروی با اشاره به آغاز تعطیلات تابستانی وورود مسافران و گردشگران به شهرستان گفت: نظارت برسرویس‌های بهداشتی عمومی،مراکز اقامتی و هتل ها در سطح شهر باید از نظربهبود کیفیت بهداشتی مد نظر مسوولان نظارتی باشد.

معاون فرماندار با تقدیر از تلاش و برخورد جدی نیروی انتظامی و ادارات ذیربط در خصوص جمع آوری و تعطیلی واحدهای عرضه کننده قلیان در سطح شهرستان تصریح کرد: از اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان انتظار داریم با واحدهای بدون مجوز برخورد جدی انجام دهد و از صدور پروانه فعالیت جدید در این حوزه خودداری کند.

خسروی در این جلسه خواستار پیگیری اداره آب و فاضلاب شهری نسبت به تعقیب اتصال انشعاب فاضلاب منازل به سیستم شبکه جمع آوری فاضلاب شهری بخصوص در خیابانهای که شهروندان آناز وضعیت انشعاب فاضلاب گله مند بودند شد .

در این جلسه نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در طرح بسیج نوروزی و همچنین اقدامات و بازدیدهای انجام یافته در سه ماهه امسال گفت:تعداد۹۲۸مورد بازديد از مراكز تهيه ، توزيع و فروش مواد غذايي و اماکن عمومی و۷۰مورد نمونه برداری میکروبی ازآب آشامیدنی،۵۲مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی،۲۱۳موردکلرسنجی آب آشامیدنی و۱۳مورد کلر زنی آباستخر شنا و در این مدت۶۰۰کیلوگرم انواعمواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف ومعدوم شده و برای۱۵۲مورد کارت بهداشت در سطح شهرستان صادر شده است .

جلسه شورای سلامت بهداشت و امنیت غذایی شهرستان بیله سوار روز شنبه با حضور اعضای شوراء در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار برگزار شد./بسيج

دیدگاه کاربران