عضویت در خبرنامه الکترونیک
جلسه علنی شورای شهر قم :

احداث بزرگ‌ترین کتابخانه جهان اسلام در قم/ افزایش ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس‌های شهری باز هم به تاخیر افتاد

کد خبر: 73022
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸ ق.ظ

احداث بزرگ‌ترین کتابخانه جهان اسلام در بلوار پیامبر اعظم (ص) قم، مهم‌ترین مصوبه جلسه شورای اسلامی شهر قم بود، افزایش کرایه اتوبوس‌ها موضوعی بود که مجدد به تعویق افتاد.

نداي مردم –  یک‌صد و هشتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر قم با حضور اعضا، شهردار و برخی معاونان شهردار در ساختمان این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ولی الله بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر قم با تقدیر از مردم قم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس، از خدمات شهرداری منطقه ۷ و سازمان زیباسازی قدردانی کرد.

نخستین مصوبه اعضای شورای شهر، اخذ مجوز افزایش ارزش افزوده ادامه خیابان کارگر و خیابان شهید فهیمی به‌صورت پلکانی تا سال ۱۳۹۷ بود که با اکثریت آرا تصویب شد.

اخذ مجوز افتتاح حساب نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توسط سازمان آرامستانها، دومین مصوبه اعضای شورای شهر به منظور رفاه حال شهروندان و تمرکز حساب‌های سازمان آرامستان‌ها در کنار ایجاد وحدت رویه بین سازمان پزشکی قانونی، سازمان ثبت احوال و شهرداری بود که به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

مجوز اعمال مساعدت در پرداخت عوارض حذف پارکینگ دوم پلاک ثبتی ۹۲/۲۰۹۴ دیگر مصوبه اعضای شورا بود که اکثریت اعضا موافقت خود را با آن اعلام کردند.

صدور مجوز اجرایی شدن مفاد صورت‌جلسه شماره ۱۱۹۷۹ مورخ ۲۴/۳/۹۵ استانداری قم در خصوص احداث مرکز فرهنگی و کتابخانه توسط دفتر آیت الله سیستانی در بلوار پیامبر اعظم (ص) یکی از مهم‌ترین مصوبات صد و هشتاد و هفتمین جلسه رسمی علنی شورای شهر قم بود.

بر این اساس اعضای شورای اسلامی شهر قم با پیشنهاد دفتر آیت الله سیستانی و تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین وزیر راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری زمینی در بلوار پیامبر اعظم (ص) به صورت معاوضه‌ای، جهت احداث بزرگ‌ترین کتابخانه جهان اسلام به صورت مشروط موافقت کردند.

طبق این مصوبه، اعضای شورای شهر، انجام امور واگذاری و پروانه ساخت این پروژه را تا یک سال و تکمیل آن را نهایتاً تا ۳ سال تعیین کردند.

اخذ مجوز افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و مینی بوس‌های سازمان اتوبوس‌رانی در خطوط سطح شهر که برای چندمین بار در شورا مطرح شد اما بنا به درخواست شهرداری تا هفته آینده به تعویق افتاد.

اخذ مجوز عدم دریافت ۵ درصد عوارض موضوع تبصره ۵ بند ب ماده یک تعرفه‌های خدمات مربوط به پلاک ثبتی ۰۰/ ۱۰۵۹۲ با مالکیت مسکن جامعه المصطفی (ص) آخرین مصوبه جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بود که جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه بازگشت داده شد./تسنیم

دیدگاه کاربران