عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج:

هنرمندان و نخبگان در حوزه معماری و مبلمان شهری سنندج نقش‌آفرینی کنند

کد خبر: 73031
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲ ق.ظ

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج خواستار نقش‌آفرینی هرچه بیشتر هنرمندان و نخبگان استان در حوزه معماری و مبلمان شهری شد.

به گزارش نداي مردم، سیدبهاءالدین حسینی یکشنبه شب در نخستین همایش استانی حکمت در معماری اسلامی در سنندج، اظهار کرد: تاریخ و فرهنگ مردم کردستان آمیخته به ارزش‌های والای انسانی است.

وی افزود: در جای جای کردستان به ویژه شهر سنندج شاهد نمادهای بسیاری از فرهنگ و تمدن اسلامی هستیم که هنرمندان چیره‌دست این دیار با عشق و ارادت ویژه خویش به رسول‌الله(ص) و اصحاب و اهل بیت ایشان برای آیندگان به ثبت رسانده‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج اظهار داشت: در بسیاری از مساجد کردستان شاهد برافراشته‌شدن چهار ستون به نشان ارادت به چهار یار و چهار خلیفه نبی اکرم(ص) هستیم و این مهم نشان از جایگاه ویژه بزرگان دینی در بین مردم کردستان است.

حسینی افزود: حفظ این ویژگی‌های ناب فرهنگی و هنری و انتقال این ارزش‌ها به نسل جوان جامعه از جمله وظایف همه نخبگان، مسئولان و متولیان امر است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه شورای اسلامی شهر سنندج به عنوان معتمدان مردم آمادگی دارند تا زمینه لازم برای بهره‌مندی از توانمندی‌ها و ایده‌های هنرمندان و نخبگان استان در حوزه معماری اسلامی و حراست از این ویژگی فرهنگی را فراهم کنند.

حسینی بر حمایت‌های شورای شهر و کمیسیون فرهنگی شورا برای تعالی فرهنگ و هنر سنندج و حمایت از نخبگان فرهنگی و هنری تاکید کرد و افزود: امیدواریم اینچنین همایش‌ها و نشست‌های تخصصی با گستردگی و دربرگیری هرچه بیشتر برگزار شود و نتایج علمی و تخصصی آن برای عملیاتی شدن به معاونت‌های شهرداری سنندج منتقل شود./ فارس

دیدگاه کاربران