عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشا:

سد گاوشان به کمک تامین آب شرب کرمانشاه آمد

کد خبر: 73064
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۵۶ ب.ظ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه گفت: آب سد گاوشان وارد شبکه توزیع آب شهر کرمانشاه شد.

به گزارش نداي مردم،منصور کیاور با اشاره به رایزنی‌هایی که با شرکت آب منطقه‌ای استان صورت گرفته بود، اظهار کرد: آب سد گاوشان از عصر دیروز (۱۳ تیر) وارد شبکه توزیع آب شهر کرمانشاه شد.

وی میزان آب ورودی از طرح اضطراری سد گاوشان را ۵۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود: در حال مکاتبه با شرکت آب منطقه‌ای هستیم که این میزان را تا ۹۰۰ لیتر در ثانیه افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، این درخواست مجدد نیز به‌زودی اجرایی شود.

به گفته این مسئول، با ورود آب سد گاوشان به شبکه شهر کرمانشاه مشکل تامین آب مناطق جنوب شهر که بیشتر درگیر کم آبی و افت فشار بودند حل می‌شود.

کیاور با بیان اینکه آب سد گاوشان در فصل تابستان جایگزین چشمه تاق‌بستان می‌شود، ادامه داد: با آغاز بارش‌ها و پرآب شدن چشمه تاق‌بستان دوباره آب سد گاوشان از مدار خارج خواهد شد.

وی در خصوص زمان‌بر شدن ورود آب گاوشان به شبکه شهر کرمانشاه، اظهار کرد: چون خطوط انتقال آب مدتی خالی بود، شست و شو و کنترل کیفی روی آنها انجام دادیم و موادی که از تعمیرات داخل خطوط مانده بود را تخلیه کردیم و این روند باعث شد آب سد گاوشان با تاخیر وارد مدار شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه آبی که از سد گاوشان وارد مدار شهر کرمانشاه می‌شود را سالم و بهداشتی اعلام کرد که در تصفیه‌خانه کرمانشاه تصفیه می‌شود.

کیاور با بیان اینکه استفاده از آب سد گاوشان به منزله حل کامل مشکل آب شرب کرمانشاه نیست، خاطرنشان کرد: واحدهایی که در طبقات بالایی ساختمانهای مسکونی هستند، نیاز به پمپ دارند.

وی گفت: اگرچه موارد قطعی آب بسیار کم شده، اما باز هم به دلیل مسائل فنی احتمال اینکه گاهی در برخی از نقاط قطعی آب داشته باشیم، وجود دارد./ايسنا

 

دیدگاه کاربران