عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرکرمانشاه:

تاکسیرانان موظف به چسباندن نرخ جدید بر روی شیشه خودروی خود هستند/ افزایش ۱۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرمانشاه

کد خبر: 73068
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۰۰ ب.ظ

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه گفت : لایحه افزایش میانگین ۱۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی و آژانس‌های درون شهری به تصویب شورای شهر و تأیید فرمانداری کرمانشاه رسیده و از ۱۱ اردیبهشت ماه به اجرا درآمده است.

به گزارش نداي مردم، سجاد سلیمانی با بیان اینکه کار کارشناسی روی نرخ مصوب کرایه تاکسی برای سال ۹۵ صورت گرفته و به شهرداری ارسال شدو پس از طرح در شورای شهر و تصویب این شورا و تأیید فرمانداری به رانندگان تاکسی و مردم اعلام شد و تاکسیرانان موظف به چسباندن نرخ جدید بر روی شیشه خودروی خود هستند.

وی تصریح داشت: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه شاخص های موردنظر برای این افزایش نرخ میزان درصد افزایش حق بیمه، هزینه های تاکسی برای تاکسیرانان و درصد افزایش خدمات مکانیکی خودروها، تورم سالیانه و ارتقاء معیشت تاکسیرانان بوده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با تاکید بر اینکه در دیگر شهرها میزان افزایش قیمت کرایه برحسب شرایط کمتر یا بیشتر از این بوده است، خاطر نشان ساخت: آزادسازی نرخ حاملهای انرژی در سال گذشته و تک نرخی شدن قیمت سوخت و عدم اختصاص یارانه به تاکسی ها باعث شد تا تفاوتی بین تاکسی ها با خودروهای شخصی نباشد و با توجه به فعالیت مسافربرهای شخصی عملا آنکه زیان می بیند راننده زحمتکش تاکسی است.

وی اضافه کرد: تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می کنند، به همین دلیل، در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی را در نظر گرفته شود.

سلیمانی درخصوص خدمت رسانی این سازمان در عید سعید فطر یادآورشد: این سازمان در روز عید فطر تعداد ۴۰۰ دستگاه تاکسی را آماده سرویس رسانی به نمازگزاران کرده است که این تعداد از ساعت۶۰۳۰ بامداد روز عید سعید فطر آمادگی دارند تا نمازگزاران را از مسیرهای مختلف به محل برگزاری نماز و پس از اتمام نماز عید، آنها را به مقاصد مختلف در شهر انتقال دهند./ کردپرس

دیدگاه کاربران