عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار خوزستان :

شهرداري براي تبديل اهواز به شهري مدرن برنامه ريزي کند

کد خبر: 73100
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۰ ق.ظ

شريعتي با اشاره به نقش شهرداري ها در اداره کلانشهرها اظهار کرد: شهرداري ها بايد از کارهاي صرفا خدماتي خارج و به سمت نهاد اجتماعي سوق پيدا کنند و مي طلبد که توسعه فيزيکي همزمان با توسعه فرهنگي و آموزش شهروندي به صورت اقدامات اساسي و پايدار در آنها اجرا شود.

به گزارش نداي مردم، غلامرضا شريعتي در آيين بهره برداري از روگذر جواد الائمه (پل يادمان شهداي مدافع حرم) اظهار کرد: اين طرح تکميل کننده يکي از محورهاي ارتباطي اهواز است که مسيري بدون گره ترافيکي خواهد بود.

وي با تاکيد بر تلاش براي تحقق توسعه متوازن افزود: توسعه متوازن محقق نمي شود مگر اينکه استان ها توسعه يابند و عمران و آباداني به شهرها و کلان شهرها بيايد.

شريعتي با بيان اينکه شوراها و شهرداري ها دو پازل تکميل کننده مديريت کلانشهرها هستند، اضافه کرد: شوراهاي اسلامي شهرها به عنوان سياستگذار، منعکس کننده نگاه و صداي مردم هستند و مي طلبد که که با مشورت گرفتن از متخصصان، تمرکز کار خود را بر منافع مردم متمرکز کنند.

وي تاکيد کرد: انتظار مي رود که منافع دراز مدت در اولويت و منافع ميان مدت و کوتاه مدت در رده هاي بعدي قرار گيرد زيرا اگر به سمت منافع کوتاه مدت برويم خطر رفتن به سمت منافع فردي و گروهي ما را تهديد مي کند.

شريعتي با اشاره به نقش شهرداري ها در اداره کلانشهرها اظهار کرد: شهرداري ها بايد از کارهاي صرفا خدماتي خارج و به سمت نهاد اجتماعي سوق پيدا کنند و مي طلبد که توسعه فيزيکي همزمان با توسعه فرهنگي و آموزش شهروندي به صورت اقدامات اساسي و پايدار در آنها اجرا شود.

وي افزود: از شهرداري اهواز انتظار داريم که براي تبديل اهواز به يک شهر مدرن و توسعه يافته برنامه طولاني مدت داشته باشد و امکانات و شرايط زيست بهتري براي شهروندان فراهم کند. استاندار خوزستان در ادامه خواستار توجه به توسعه همه مناطق شهري اهواز شد و گفت: تمرکز بر فرصت هاي سرمايه گذاري و جذب سرمايه گذار بايد در شهرداري مورد توجه قرار گيرد.

وي با تاکيد بر استفاده بهينه از منابع مالي و انساني در شهرداري اهواز اظهار کرد: حمل و نقل شهري بايد اصلاح و همکاري بين شهرداري و ساير ارگان ها افزايش يابد. به گفته وي براي بقاي اهواز در جمع کلانشهرها نياز است که به خدمات شهري، فرهنگ و آموزش شهروندي توجه بيشتري شود. شريعتي با اعلام آمادگي براي کمک به شهرداري اهواز در بهبود چهره شهر، از شوراي اسلامي شهر اهواز خواست که در آخرين سال عمر شورا، طرح هاي نيمه تمام را تکميل کنند.

وي همچنين با بيان اينکه سرانه فضاي سبز شهر اهواز بايد افزايش يابد گفت: با توجه به شرايط خاص و وقوع گرد و غبار، اهواز نياز مضاعفي به فضاي سبز دارد و سرانه آن بايد از متوسط کشوري بيشتر باشد. طرح پل روگذر جواد الائمه که به عنوان يادمان شهداي مدافع حرم نامگذاري شده است، با حضور اعضاي مجلس خبرگان رهبري، استاندار خوزستان و مديران شهري به بهره برداري رسيد. اين طرح تيرماه ۹۳ کلنگ زني شد و قرار بود تا تابستان ۹۴ به اتمام برسد. هم اکنون حدود ۸۰ درصد اين پل با اعتبار ۱۸۰ ميليارد ريال تکميل شده است و يک رمپ آن هنوز به اتمام نرسيده و پيش بيني مي شود هزينه تمام شده آن بعد از اتمام پل فرعي ۲۲۰ ميليارد ريال باشد.

روگذر جوادالائمه يک هزار و ۶ متر طول دارد که به عنوان يک محور ترافيکي شرق به غرب در ضلع جنوبي بافت مرکزي شهر اهواز پيش بيني شده که با اتمام عمليات اجرايي تقاطع غير همسطح ميدان شريعتي، ميدان جوادالائمه و پل ولايت، اين محور ۱۵ کيلومتري از کمربندي غرب آغاز شود و پس از عبور از خط آهن از طريق پل علوي به بلوار گلستان و سپس بلوار جمهوري برسد و در نهايت از طريق بزرگراه سردار هاشمي به جاده ماهشهر و بلوار نفت ختم مي شود، به يک مسير سرتاسري تبديل خواهد شد.

دیدگاه کاربران