عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز :

نصب دوربین در مسیرهای برون شهری استان البرز الزامی است

کد خبر: 73103
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۱۳ ق.ظ

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، ضمن اشاره به شرایط خاص این استان از حیث ترددهای میلیونی، نصب دوربین در محورهای مواصلاتی استان را الزام آور خواند و تصریح کرد: کنترل هوشمند ترافیک، نگاه امروز دنیاست و باید به این سمت پیش برویم که به جای افزایش عِده، از طریق دوربین های نظارتی مدیریت ترافیک برون شهری داشته باشیم.

به گزارش نداي مردم، “هیربد معصومی” پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای ترافیک استان، پیشاپیش ضمن تبریک فرا رسیدن عید فطر، آخرین هماهنگی های استان را در تعطیلات آخر هفته ارزیابی کرد و اظهار داشت: طبق مکاتبه وزارت کشور با معاونان عمرانی استانها، استان البرز به جهت قرار گیری در مسیر استانهای مواصلاتی کشور از اهمیت منحصربفردی برخوردار است.
وی با اشاره به ۲۹ میلیون تردد در ایام تعطیلات نوروز سالجاری افزود: این در شرایطی است که امکانات پلیس راه البرز در حد استانهایی مانند سمنان، یزد، خراسان جنوبی و.. است.
معصومی با بیان اینکه البرز در این زمینه از امکانات ویژه ای نیز برخوردار نیست، گفت: این در شرایطی است که در وضعیت عادی نیز روزانه شاهد ۲۰۰ هزار تردداز راه های این استان هستیم.
معاون استان در ادامه با تأکید بر مدیریت ترافیک راه ها از مجرای هوشمند سازی افزود: با نصب دوربین ها و کنترل هوشمند، می توان بحث ترافیک برون شهری را به نحو مطلوبی مدیریت کرد.

وی ادامه داد: نصب دوربین از لحاظ کنترل امنیت نیز بهترین گزینه در رصد وضعیت راه ها است.

معصومی گفت: وجود دوربین در مسیر راه های مسافران به ذاته عاملی بازدارنده از بروز تخلف محسوب می شود، بنابراین باید سعی کنیم که به سمت هوشمند سازی حرکت کنیم.

وی افزود: به همین منظور نیز برای نصب دوربین در خارج از محدوده شهری استان باید تدبیر کنیم.

معاون استاندار پیش بینی کرد در تعطیلات عید فطر امسال شاهد تردد بیش از ۴۵۰ هزار تردد از راه های مواصلاتی استان باشیم.
در این جلسه فرمانداران و مدیران کل استان نیز حضور داشتند و گزارشی از میزان آمادگی شهرستانها را در مدیریت ترافیک ایام تعطیلات عید فطر ارائه دادند./پانا

دیدگاه کاربران