عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اول رییس جمهور:

مشکلات ساماندهی بافت‌های فرسوده باید به حداقل برسند

کد خبر: 73110
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۲۲ ق.ظ

معاون اول رییس جمهور گفت: باید در سال جاری از بخش مسکن حمایت شود.

به گزارش نداي مردم، جلسه ساماندهی و نوسازی بافت‌های قدیمی و فرسوده شهری و رفع مشکلات بافت‌های مذکور، عصر امروز(دوشنبه۱۴ تیر ماه) به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، برنامه ساماندهی و نوسازی بافت‌های قدیمی و فرسوده شهری را یکی از اولویت‌های مهم کشور برشمرد و گفت: باید سازوکار تأمین مالی اجرای این برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که حتی‌الامکان وابسته به بودجه دولت نباشد تا در مراحل اجرا با مشکل کمبود بودجه مواجه نگردد.

وی همچنین با اشاره به اینکه اجرای اینگونه طرح‌ها ممکن است با مسائل مختلف اجتماعی همراه شود، تصریح کرد: باید پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه انجام شود تا مسائل و مشکلات اجتماعی فراروی اجرای این طرح‌های ساماندهی و نوسازی بافت‌های قدیمی و فرسوده شهری به حداقل ممکن کاهش یابد.

معاون اول رییس جمهور، برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسکن در سال ۹۵ را برنامه‌ای خوب و مناسب توصیف و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه‌ها تغییر و تحول مثبتی در بخش مسکن و ارتقاء سطح کیفی محلات ایجاد شود.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید در سال جاری از بخش مسکن حمایت شود، افزود: باید در بخش مسکن، تحرکی جدی ایجاد شود چراکه بخش مسکن در حقیقت، پیش‌نیاز تحرک سایر بخش‌ها از جمله بخش صنعت نیز هست و می‌تواند به راه‌اندازی و رونق واحدهای صنعتی مرتبط منجر شود.

در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی و نیرو، رییس کل بانک مرکزی، رییس بنیاد انقلاب اسلامی، رییس شورای عالی استان‌ها و مدیرعامل بانک مسکن نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی، گزارشی از شهرهای هدف در بخش بافت‌های فرسوده و ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی ارائه کرد و به تشریح اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه در بخش مسکن برای سال ۱۳۹۵ پرداخت./ شریان

دیدگاه کاربران