عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار ارومیه:

افق ۱۴۰۴ ارومیه در آستانه تحقق

کد خبر: 73116
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴ ق.ظ

شهردار ارومیه اعلام کرد: با راه اندازی سیستم یکپارچه سازی شهری و بخشی از اقدامات هوشمندسازی شهر، افق ۱۴۰۴ شهر ارومیه در حال تحقق است.

به گزارش نداي مردم، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه با اشاره به اینکه از سال ۹۱ اقدامات عملی برای تحقق راه اندازی سیستم یکپارچه سازی شهرداری ارومیه صورت گرفت، بیان کرد: سیستم یکپارچه سازی شهر سازی با برگزاری بیش از ۱۵ هزار ساعت جلسه در طی مدت چهار سال با هدف تسهیل ارائه خدمات به شهروندان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه سیستم یکپارچه سازی شهرسازی در نگاه اول با هدف تسهیل در امورات مدیریت شهری شکل گرفت، عنوان کرد: بر اساس نظر سنجی ها صورت گرفته در سطح شهر نگاه اول مقوله یکپارچه یازی به رفاه شهروندان و کاهش نارضایتمندی در حوزه صدور پروانه ساختمانی منجر شد .

حضرت پور افزود: خدماتی چون از جمله صدور پروانه به صورت الکترونیک ، پویا سازی فرایند ضابطه برای تهیه نقشه، پویا سازی تحلیل پروانه و را اندازی خدمات برای شهروندان از جمله شهرنما گنجانده شده است .

شهردار ارومیه با اعلام ابنکه در حال حضر بیش از ۱۲۳ مورد از خدمات شهری شهرداری ارومیه به صورت الکترونیک ارائه می شود، تصریح کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیک باعث کاهش سفرهای درون شهری و مراجعه به ادارات می شود.

وی با اشاره به افق ۱۴۰۴ ارومیه یعنی شهری پاک، سبز، فرهنگی مجهز به فناوری اطلاعات و حمل و نقل ریلی ادامه داد: در تحقق بخشی از این افق، تاکنون بیش از ۷۰ هزار نفر از شهروندان از آموزش شهروند الکترونیک بهره مند شدند .

حضرت پور با بیان اینکه ارومیه به عنوان یکی از پنج شهر هوشمند در کشور به صورت پایلوت انتخاب شد، خاطرنشان کرد: آموزش های شهروند الکترونیک و سیستم یکپارچه سازی شهرسازی از آایتم های گام برداستن به سمت دولت الکترونیک با هدف کاهش ترافیک است .

وی با بیان اینکه برای تحقق افق ۱۴۰۴ باید زیرساخت های ان از هم اکنون محقق شود، بیان کرد: تاکنون ۵۰ درصد از برنامه ها و اهداف برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ شهر ارومیه محقق شده است.

شهردار اومیه شهر سبز را یکی از محورهای افق ۱۴۰۴ ارومیه دانست و گفت: در چند سال اخیر ۲۸۰ هکتار توسعه فضای سبز در شهر ارومیه انجام شده است و تو سعه دیگری در این بخش تحت عنوان کمربند سبز است که تاکنون بیش از ۸۰ هکتار آن اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ شهری سبز باید سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند را به ۱۲ متر برسانیم.گفت: اکنون سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند در ارومیه ۸٫۵ متر است.

حضرت پور با اشاره به اینکه شهر پاک یکی دیگر از محورهای افق است۱۴۰۴، عنوان کرد: احداث رینگ کمربندی به طول ۲۴ کیلومتر با ۱۷ تقاطع غیر هم سطح، احداث تراموای برقی با اعتبار ۶۶۰ میلیارد تومان و خرید اتوبوس های هیبریدی در راستای کاهش الودگی هوا ۱۴۰۴ در دست اجرا است .

وی ادامه داد: در راستای شهر الکترونیک مقرر شده است با هماهنگی ثبت اسناد، سند های تک برگی برای ۱۱ هزار ۲۰۰ هکتار شامل ۲۵ درصد شوارع و ۲۵ درصد حوزه خدمات شهری در سیستم یکپارچه شهرسازی صادر شود. /برنا

دیدگاه کاربران