عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان :

۲۵۰ هزار پاکت جمع آوری زکات فطریه در همدان توزیع شد

کد خبر: 73122
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶ ق.ظ

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان از توزیع بیش از ۲۵۰ هزار پاکت جمع آوری زکات فطریه در آستانه عید سعید فطر در مناطق برخوردار شهری استان همدان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، جعفر چهره‌قانی  از استقرار یک هزار و ۱۰۵ پایگاه کمیته امداد در سطح استان خبر داد و گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) همزمان با عید سعید فطر آماده جمع آوری زکات فطریه سادات، فطریه عام و کفاره مردم استان همدان در مصلاهای برگزاری نماز عید سعید فطر ، مساجد، مراکز نیکوکاری، دفاتر و ادارات کمیته امداد در سراسر استان است.
وی با بیان اینکه میزان فطریه بر اساس نظر مراجع عظام تقلید و بر مبنای قوت غالب گندم یا برنج تعیین می شود تاکید کرد: به منظور ارج نهادن به نیت خیر مومنان و ضرورت پیشگیری از کلاهبرداری احتمالی در فرآیند جمع آوری وجوهات شرعی، تمامی صندوق های جمع آوری فطریه با نشان شورای زکات تعبیه شده است.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در خصوص نحوه هزینه کرد فطریه ها گفت: خانواده های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد که در زمینه های تهیه جهیزیه ، درمان و معیشت با مشکلات زیادی مواجه هستند در اولویت دریافت زکات فطریه قرار دارند.
چهره قانی با بیان اینکه هدف از جمع آوری فطریه در مساجد ارایه خدمت به نیازمندان همان محل است ادامه داد: زکات فطریه پس از جمع آوری در مسجد در بین نیازمندان از قبل شناسایی شده همان محل توزیع می شود و بخشی از وجوه فطریه براساس نظر هیات امنای مساجد به نیازمندان غیر تحت پوشش کمیته امداد تعلق می گیرد.
سال گذشته بیش از هفت میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال فطریه به صندوق های کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان واریز شد.
کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ۴۸ هزار و ۵۰ خانوار در قالب ۹۰ هزار و ۵۹۵ نفر را به طور مستقیم زیر پوشش قرار داده است و به ۱۳ هزار و ۸۶۲ نفر خدمات موردی ارایه می کند./ایرنا

دیدگاه کاربران