عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار بوشهر:

زیرساخت‌های تفریحی و ورزشی روستاهای استان بوشهر بهبود می‌یابد

کد خبر: 73145
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲ ق.ظ

استاندار بوشهر گفت: زیرساخت‌های تفریحی و ورزشی روستاهای استان بوشهر بهبود می‌یابد.

به گزارش نداي مردم، مصطفی سالاری دوشنبه‌شب در نشست با اعضای شورا و دهیار روستای سرمستان اظهار داشت: به منظور توسعه زیرساخت‌های روستایی استان بوشهر گام‌های بسیار مهمی برداشته شده است و شاهد اجرای طرح‌های متنوعی هستیم.

وی از اجرای زمین چمن در روستاهای استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: ۲۵۰ زمین چمن مصنوعی در روستاهای استان طراحی شده است که ۲۰۰ زمین چمن تاکنون افتتاح شده است و ۵۰ زمین چمن مصنوعی نیز در آینده نزدیک تکمیل می‌شود.

استاندار بوشهر در ارتباط با مشکلات مطرح شده توسط مسئولان روستای سرمستان نیز بیان کرد: گازرسانی به سرمستان یکی از برنامه‌های مهم است که طرح گازرسانی این روستا به زودی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر طرح‌های خوبی در دست اجرا است و امسال سه شهر و بیش از ۲۰۰ روستای استان گازرسانی خواهند شد.

سالاری از ساماندهی وضعیت جمع‌آوری زباله در این روستا خبر داد و افزود: در آینده نزدیک کامیون حمل زباله برای ساماندهی پسماند این روستا به اراه خدمات خواهد پرداخت.

وی با اشاره به اجرای بوستان‌های امید در روستاهای استان، ادامه داد: در این بوستان‌ها علاوه بر فضای سبز، زمین ورزشی و همچنین وسایل بازی کودکان و سینمای روباز نیز ایجاد می‌شود.

کمبود امکانات آموزشی مدارس

دهیار سرمستان نیز گفت: دهستان سرمستان با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ نفر است که دارای مشکلات بسیار زیادی است و امیدواریم مسئولان استان توجه خاصی را برای رفع مشکلات و تامین نیازهای روستا داشته باشند.

مسلم دارستانی با تقدیر از نگاه ویژه استاندار بوشهر به روستاها و توسعه زیرساخت‌های روستایی، اضافه کرد: امیدواریم اعتبارات بیشتری به دهیاری سرمستان تخصیص یابد که جوابگوی مشکلات موجود باشد.

وی همچنین خواستار تخصیص تسهیلات مناسب به مددجویان کمیته امداد در این روستا شد و ادامه داد: کمبود امکانات آموزشی مدارس از دیگر مشکلاتی است که امیدواریم با تلاش مسئولان رفع شود.

دهیار سرمستان با اشاره به نبود وسیله ایاب و ذهاب برای دانش‌آموزان این روستا، بیان کرد: بسیاری از دانش‌آموزان این روستا با توجه به نبود دوره راهنمایی و همچنین نداشتن وسیله ایاب و هاب از ادامه تحصیل انصراف می‌دهند.

لزوم احداث ساختمان دهیاری

رئیس شورای اسلامی دهستان سرمستان ضمن تشکر از عنایات استاندار بیان کرد: سرمستان دارای پتانسیل‌های فراوانی است و می‌طلبد اعتبارات بیشتری در اختیار این دهیاری قرار گیرد؛ در حال حاضر عداد زیادی از طرح‌های نیمه تمام به علت نبود اعتبار بر زمین مانده است.

امرالله شریفی افزود: عمده مشکلات روستای سرمستان نبود کامیون حمل زباله، وضعیت نامناسب بهداشت، ‌عدم گاز رسانی به روستا، نبود آب و برق در بوستان امید، مشکلات آسفالت راه امامزاده شاه پیر، لزوم احداث ساختمان دهیاری و کند بودن عملیات اجرای ساختمان جدید خانه بهداشت است./ مهر

دیدگاه کاربران