عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر اداره ورزش و جوانان استان البرز :

تکمیل پروژه ی ورزشگاه ۶۰۰۰نفری انقلاب کرج در اولویت قراردارد/ لزوم ارائه خدمات ورزشی مناسب برای جلوگیری ازحضور جوانان در قلیان سراها

کد خبر: 73152
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

اولین جلسه شورای عالی ورزش و جوانان شهرستان فردیس با حضورامیر عفراتی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، اولین جلسه شورای عالی ورزش و جوانان شهرستان فردیس با حضورامیر عفراتی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز،مهدی محبی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس ،مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس و نماینده ی ورزش مشکین دشت و سایر مدیران فرهنگی و ورزشی برگزار شد.

امیر عفراتی مدیر اداره ورزش و جوانان استان البرز گفت:اعتبارات در بخش ورزش و جوانان کم اما مطالبالت زیاد است و همین موضوع مسئولیت این اداره را سنگین می کند.

وی درادامه گفت:با توجه به این که اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس چارت سازمانی ندارد و به صورت غیررسمی مشغول به فعالیت است در تلاش هستیم تا با پشتیبانی اداره کل چارت سازمانی این اداره تهیه شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان استان البرز در ادامه افزود: این اداره تلاش خود را برای برطرف نمودن مشکلات انجام می دهد اما برای مرتفع شدن مشکلات تمام ادارات و دستگاههای دولتی در شهرستان باید در جهت برطرف کردن مشکلات ورزشی کمک نمایند و حل این مشکل یک اراده ی جمعی را می طلبد.

عفراتی گفت: طرح استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح استان و شهرستان به منظور تامین بخشی از هزینه های مالی در برنامه ی کاری این اداره قراردارد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز در پایان افزود: اولویت اداره ورزش و جوانان در استان تکمیل پروژه ی ورزشگاه ۶۰۰۰نفری با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است تا با برگزاری مسابقات کشوری ی و بین المللی در استان البرزعلاوه بر پربار کردن ورزش به تامین هزینه ها کمک نماییم .

مهدی محبی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت: ورزش یکی از ارکان مهم در کشورهای صنعتی به شمار می آید و تجربه نشان داده است که هزینه در ورزش میتواند از آسیب و بزه اجتماعی جلوگیری کند ، ورزش تنها بخشی است که سرمایه گذاری در آن افراط ندارد.

وی درمورد غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهرستان فردیس گفت:با هماهنگی مدیران شهرداری استفاده از سونا به صورت رایگان در یکی از نوبت های صبح یا بعداز ظهر در نظر گرفته شده است ،برگزاری مسابقات استانی و کشوری وتوسعه ورزش مشکین دشت به منظور استفاده ی جمعیت ۷۰ هزار نفری و بهره گیری از استعداد های بالقوه مشکین دشت در دستور کار قراردارد.

یوسف فتح ابادی نماینده ی ورزش مشکین دشت در این جلسه گفت: در ۶ پارک فردیس و ۲ پارک مشکین دشت ورزش صبحگاهی همراه با مربی ورزشی در حال برگزاری و استفاده ی مردم می باشد.

وی درادامه در مورد مشکلات بخش ورزش در مشکین دشت گفت:تامین و تجهیز محلی برای استقرار بخش ورزش و جوانان شهر مشکین دشت از اولین ضروریات ساماندهی بخش ورزش در این منطقه است ، تامین منابع مالی در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان مشکین دشت و ترویج ورزش در بین خانواده ها از دیگر برنامه های ضروری به منظور ترویج ورزش و قهرمان پروری در مشکین دشت است.

فتح ابادی گفت:در راستای اجرای اهداف کوتاه مدت توسعه ورزش در مشکین دشت درهفته ی المپیک که از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ تیرماه میباشد هر روز با یک برنامه ی ورزشی شامل پیاده روی خانوادگی، بازی و ورزش کودکان، ورزش سالمندان، ورزش معلولین ،ایثارگران و جانبازان،مسابقات دو و میدانی ، ورزش صبحگاهی درخدمت مردم شریف مشکین دشت خواهیم بود.

وی در پایان از طراحی یک پوستر تمرینات ورزشی ویژه کارکنان و افراد زیر ۴۰ سال خبر داد و گفت: این پوستر در تمام ادارات نصب میگردد تا مدیران و کارکنان قبل از شروع به کاربا اختصاص زمان اندکی برای ورزش با روحیه و نشاط بیشتری در محل کار حضور یابند.

فرشته فهمیده مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت:با توجه به حضور ۷۴۰۰۰ دانش آموز در این شهرستان و لزوم برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت امکانات ورزشی و فرهنگی درسطح شهرستان فردیس پاسخگوی نیاز این جمعیت نمی باشد.

وی درادامه گفت:زمانی میتوانیم جوانان را از قلیان سراها و سفره خانه ها برحذر داریم که فضای ویژه برای غنی سازی اوقات فراغت در اختیار آن ها قرار دهیم لذا شهرداری ها و سایر موسسات برای استفاده از سالن های ورزشی،استخرها و …. به اداره آموزش و پرورش کمک نمایند ومسئولین در جهت فراهم نمودن امکانات رفاهی و ورزشی در آینده این شهرستان دقت و سرعت بیشتری به کار گیرند.

دیدگاه کاربران