عضویت در خبرنامه الکترونیک

رسیدگی به ۳۲ مسجد محله های مرکزی شهر تهران در طرح «مسجد محله من»

کد خبر: 73181
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۰۹ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۱ تهران از رسیدگی ویژه به ۳۲ مسجد سطح منطقه در اجرای طرح” مسجد محله من”از طریق سامانه ۱۳۷ این منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مـردم، همزمان با اجرای طرح ” مسجد محله من ” که پیش از ماه مبارک رمضان با موضوع طرح جهادی رسیدگی به پیام ها و درخواست های فوریتی مساجد در سطح شهر تهران آغاز شده بود ؛ رسیدگی به درخواست و نیازهای مساجد بخش مرکزی شهر تهران در اولویت قرار گرفت.

نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که استفاده از ظرفیت های مدیریت شهری برای ترویج و آباد سازی مساجد مورد توجه مدیریت شهری است ؛ از رسیدگی به نیازهای ۳۲مسجد این منطقه در راستای طرح “مسجد محله من” خبر داد و ارتباط شهروندان با شهرداری برای بازگو کردن نیازهای مساجد را حائز اهمیت دانست.

او با اشاره به این که منطقه ۱۱ دارای ۷۴ مسجد است؛ گفت: سامانه ۱۳۷ در طول اجرای این طرح به مدت ۴۰ روز با رسیدگی ویژه به ۱۶۰پیام دریافتی با موضوع مساجد محلی اقدام به پیگیری برای رفع مشکلات کرده است.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ در این طرح که با هدف تکریم مساجد و ارتقای رضایت شهروندان و سطح کیفی خدمات پیش از آغاز ماه مبارک رمضان آغاز شده است ؛ با دریافت پیام های شهروندان از راه های ارتباطی با سامانه ۱۳۷ علاوه بر کاهش تردد های درون شهری و صرفه جویی در وقت و هزینه ؛رسیدگی آنی به مشکلات مساجد از سوی نواحی سطح منطقه در اولویت قرار گرفت.

آبادیان خاطر نشان کرد غالب نیازهای مساجد سطح منطقه نظافت و خدمات شهری ،رسیدگی به فضای سبز ، لکه گیری آسفالت وعملیات عمرانی ، رفع سد معبر، جمع آوری نخاله و پاکسازی محیطی ، زیبا سازی جداره ها و لایروبی بوده است که بیشترین پیام ها نیز در محله های جنوبی منطقه با تعداد ۴۸ پیام بوده است.

وی همچنین با اعلام این که به تمامی پیام ها در اسرع وقت رسیدگی ورضایت شهروند نیز مورد رصد قرار گرفته است ؛ ادامه داد: بیشترین درخواست های شهروندان برای رسیدگی به مساجد محله های منطقه ۱۱ شستشو و نظافت و تهیه ملزومات مربوطه بوده که شامل ۵۸ پیام است. همچنین تعمیرات جزئی عمرانی و ایجاد و نگهداشت فضای سبز ،گل کاری ،کاشت درخت و … به ترتیب بیشترین فراوانی پیام ها را داشته اند.

بر اساس این گزارش در طرح “مسجد محله من” ۳۲ مسجد منطقه ۱۱ مورد رسیدگی قرار گرفت که تعدادی از آن ها از جمله مسجد عیسی خان وزیر ، مسجد سجاد و مسجد حاج حسن با پیشینه تاریخی و معماری بی نظیر ؛ بیانگر هویت پایتخت ایران و طهران قدیم هستند.

دیدگاه کاربران