عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهردار بیرجند:

ضرورت فرهنگ‌سازی برای تفکیک زباله از مبدا

کد خبر: 73242
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۱ ق.ظ

معاون خدمات شهری شهردار بیرجند برضرورت فرهنگ‌سازی برای تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، حسن خانزاد با بیان اینکه پدیده زباله‌گردی در سال‌های اخیر در بیرجند پررنگ شده است، گفت: در سطح شهر ایستگاه‌های بازیافت زباله برای جمع آوری زباله‌ها راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح شرکت‌ها ۸ کانکس را در ۴ منطقه بیرجند نصب می‌کنند، افزود: بلوار فاطمیه در ورودی مهرشهر، بلوار شعبانیه جنب پارک پروفسور معتمدنژاد”دولت”، بلوار شهدای عبادی بعد از میدان امام حسین(ع)، فلکه سوم سجادشهر روبه‌روی مسجد سید الشهدا(ع)، پارکینگ حاشیه پارک آزادی و جنب پارک پدران آسمانی از جمله مکان‌های تعبیه شده این طرح است.

معاون خدمات شهری شهردار بیرجند اظهار کرد: زباله‌گردها در سلامت جامعه نقش مؤثر و مستقیمی دارند، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی باید در حل این پدیده همکاری کنند.

خانزاد در خصوص پردازش و تفکیک زباله در مقصد، بیان کرد: همچنین در راستای تفکیک و پردازش زباله در مقصد، ساخت سوله پردازش در محل دفن زباله در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: برخی شهروندان، زباله‌ها را در سطل آشغال نمی‌اندازند که این اقدام باعث تجمع حشرات موزی و در خطر انداختن سلامت جامعه می‌شود./ایسنا

 

دیدگاه کاربران