عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک :

کارنامه مردودی دولت تدبیر و امید در توسعه حمل و نقل ریلی پایتخت

کد خبر: 73245
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ ق.ظ

در حالی که مردم و مدیریت شهری چشم انتظار تحقق سهم ۵۰ درصدی دولت در توسعه حمل ونقل عمومی هستند، دولت یازدهم طی ۳ سال فعالیتش حتی سهم یک درصدی اختصاص داده به مترو را هم به طور کامل پرداخت نکرده است.

به گزارش نداي مردم ، مسعود رنجبریان، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: دولت در سومین سال فعالیتش تنها ۲۴۵ میلیارد تومان به توسعه مترو اختصاص داده است.

رنجبریان با بیان اینکه توسعه حمل و نقل ریلی یکی از اصلی ترین مطالبات شهروندان است که دولت نیز باید در این مهم همگام با شهرداری تهران در توسعه مترو قدم بردارد، تاکید کرد: متاسفانه نه دولت دهم و نه دولت یازدهم همگام با شهرداری در توسعه حمل ونقل عمومی قدم برنداشتند.

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در سال ۹۵ شهرداری تهران بالغ بر ۲۵۸۰ میلیارد تومان برای توسعه مترو تهران اختصاص داده است تصریح کرد : متاسفانه دولت یازدهم در سومین سال بودجه بندی باز هم به توسعه مترو نگاهی نداشته بطوریکه تنها ۲۴۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای توسعه حمل ونقل ریلی پایتخت در سال ۹۵ مصوب شده است و این یعنی تنها یک درصد از سهم ۵۰ درصدی اش را برای توسعه مترو اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۴ شهرداری تهران ۲ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه حمل ونقل ریلی پایتخت اختصاص داد، تاکیدکرد: این در حالیست که تنها ۲۳۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای توسعه حمل ونقل ریلی تهران در سال ۹۴ مصوب شده بود و این رقم در مقایسه با بودجه شهرداری تهران در این خصوص رقمی بسیار ناچیز و کمتر از ۱۰درصد است.

به گفته رنجبریان در سال ۹۴ تنها ۴۷ میلیارد تومان از ۲۳۵ میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی از سوی دولت به شهرداری تهران پرداخت شده است .

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک تصریح کرد: با در نظر گرفتن قوانین بالادستی مثل قانون حمایت از حمل و نقل ریلی مصوب مجلس شورای اسلامی انتظار مدیریت شهری از دولت محترم اختصاص حداقل ۲ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه متروی تهران در سال جاری بود که این مهم نه تنها محقق نشده که حتی بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی نیز هم در سال ۹۳ و هم در سال گذشته به طور کامل از سوی دولت تخصیص داده نشده است./میزان

دیدگاه کاربران