عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل :

احداث ۱۹ مرکز جامع سلامت در اردبیل

کد خبر: 73308
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۸ ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۹ مرکز جامع سلامت و بهداشت در استان اردبیل در حال احداث است که امیدواریم تا پایان امسال شاهد تکمیل و راه‌اندازی این مراکز باشیم.

به گزارش نداي مردم، فرهاد پورفرضی صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز سلامت جامع خیرین در شهرک سینای اردبیل اظهار کرد: مرکز سلامت جامع خیرین شهرک سینا در اردبیل به همت واقفان و خیرین فعال در حوزه بهداشت و درمان احداث شده و علاوه بر اهدای زمین و ساخت مرکز نسبت به خرید تجهیزات و امکانات آن نیز خیرین اقدام لازم را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در مسیر اجرای طرح تحول سلامت حرکت‌های خوبی در احداث مراکز بهداشتی در شهرها و روستاها به ویژه حاشیه شهر اردبیل آغاز شده است افزود: هدف نهایی این است تا دسترسی مردم راحت و با حداقل هزینه‌ها زمینه تامین سلامت و بهداشت مردم فراهم آید.

پورفرضی اظهار کرد: در این راستا ۱۹ مرکز جامع سلامت و بهداشت در استان اردبیل در حال احداث و تکمیل است که در مناسبت‌های پیش‌روی هفته دولت و دهه فجر شاهد تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها خواهیم بود که هموطنانمان می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم از اجرای طرح تحول سلامت در بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت اعلام رضایت کردند بیان کرد این میانگین ۲۵ درصد بالاتر از میانگین کشوری است به طوری که با اقدامات و فعالیت‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان آغاز شده طی هفته‌های جاری هشت پروژه مراکز بهداشتی روستایی و شهری کلنگ‌زنی و یا افتتاح شده که بخشی از آنها با هدف جلب رضایت مردم در اجرای طرح تحول سلامت نقش‌ اساسی داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل توجه دولت را به حوزه سلامت یک توجه ویژه با رویکرد کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم اعلام کرد و گفت: همه این اقدامات و افزایش رضایتمندی مردم منجر شده و کاهش هزینه‌های پرداختی مردم را نیز به دنبال داشته است.

پورفرضی ادامه داد: به جای آنکه ما در ساختمان‌های غیراستاندارد و اجاره‌ای به مردم ارائه خدمات کنیم با کمک شهرداری و خیرین ساخت مراکز بهداشتی اعم از شهری و روستایی در دو سال اخیر در دستور کار قرار گرفته و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال با تکمیل و راه‌اندازی مراکز جدید ۱۰۰ درصد ساکنان شهرها و روستاها بتوانند به این مجموعه‌ها دسترسی داشته باشند.

وی با قدردانی از کار خیر و نیک واقف خیراندیش در ساخت و تکمیل این مراکز بیان کرد: وزارت بهداشت قول مساعد داده تا با تامین ۵۰ درصد اعتبارات از سوی استان‌ها و ۵۰ درصد دیگر از سوی وزارت بهداشت و درمان و نسبت به تکمیل و تجهیز این واحدها اقدام جدی‌تری را انجام دهد./فارس

دیدگاه کاربران