عضویت در خبرنامه الکترونیک
بخشدار زیویه:

۲۱ طرح عمرانی با مشارکت مردم در بخش زیویه سقز اجرا شد

کد خبر: 73378
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷ ق.ظ

بخشدار زیویه گفت: با اعتبار یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال ۲۱ طرح عمرانی با مشارکت مردم و توسط ۳۳ دهیاری در بخش زیویه سقز اجرا شد.

به گزارش نداي مردم، رستگار زاهدی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری بخش زیویه گفت: این طرح ها شامل، اجرای سیستم دفع بهداشتی فاضلاب، ایجاد زمین ورزشی، خرید سطل زباله و ایجاد جایگاه دفن زباله بوده که در روستاهای قشلاق رضا، چوملو، کریم آباد، خوشه دره، کردکند، چاغرلو و یورقل اجرا شده است.

وی افزود: در سال ۹۴ هم ۹۱ طرح عمرانی از جمله اجرای دیوار حایل، ایجاد پارک کودک، لکه گیری و آسفالت معابر روستایی، جدول گذاری و سنگ فرش با اعتبار شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شد.

وی جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز، تدوین شناسنامه روستا را از دیگر برنامه های اجرا شده در سطح بخش زیویه برشمرد و همچنین خواستار اختصاص بودجه و اعتبار برای مجتمع آب کوچه طلا شد.

محمد پیشداد، مدیر جهاد کشاورزی سقز هم در این نشست، از راه اندازی مرکز جهاد در روستای “گلتپه” خبر داد و اعلام کرد: خرید گندم در سطح شهرستان آغاز شده و بر اساس جدول پاکی انجام می شود.

تسریع در آماده سازی مدرسه روستای کهریزه، جبران خسارت تب مالت دامداران، جلوگیری ازبرداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای، بازدید از صنف های شهر صاحب، اتمام آسفالت گلتپه – کوپه قران، شانه سازی جاده ها روستایی، افزایش سرانه آرد فصلی، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، کمبود سالن های ورزشی، ارتقای زیرساخت های مخابراتی شهر صاحب، شانه سازی و جدول گذاری بلوار صاحب – سقز، بیمه نمودن دام های کشاورزی و استقرار نمایندگی اداره ورزش و جوانان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

بخش زیویه دارای ۴۵ روستا و دو دهستان و یک شهر و جمعیت ۱۳ هزار و ۵۵ نفر است.

شهرستان سقز دارای چهار بخش و ۲۷۴ روستای دارای سکنه است./مهر

 

دیدگاه کاربران