عضویت در خبرنامه الکترونیک
کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا ـ چین‌تایپه؛

حضور ۴ کشتی‌گیر ایران در فینال و رده‌بندی

کد خبر: 73387
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲ ق.ظ

رقابت‌های پایانی کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا در دانشگاه ورزشی تایچونگ چین‌تایپه، در ۳ وزن آزاد و ۲ وزن فرنگی درحال برگزاریست.

به گزارش نداي مردم؛ این مسابقات امروز، در اوزان ۴۶،۴۲ و ۵۰ کشتی آزاد و اوزان ۸۵ و ۱۰۰کیلو کشتی فرنگی برگزار می شود که نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان دور مقدماتی به شرح زیر است:
در وزن ۴۲ کیلوگرم کشتی آزاد ابولفضل آرمیده در گام اول با نتیجه ۱۲-۲ از سد کومارساهیل از هندوستان گذشت. آرمیده در کشتی دوم خود در مقابل شایرشعبانف از ازبکستان ۷-۰شکست خورد و با توجه به راهیابی حریف ازبکستانی به فینال، آرمیده در گروه شانس مجدد با نتیجه ۱۰-۰ هوسان لین از چین تایپه را مغلوب کرد و عصر امروز برای کسب مدال برنز به روی تشک می رود.
امیرحسین خدابخشی آزادکار وزن ۴۶ کیلوگرم کشورمان در دور اول تمیرلان اولو از قرقیزستان را ۸-۳ مغلوب کرد، وی در دور بعدی با نتیجه ۱۰-۰ مغلوب رستم بک جورایف از ازبکستان شد اما با راهیابی کشتی گیر ازبکستانی به فینال، خدابخشی درگروه شانس مجدد مقابل رتاناتیوات از تایلند با نتیجه ۱۲-۰پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت.
در وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد امیر پرسته در گام نخست با نتیجه ۱۰-۰ آخمتوف از قزاقستان را شکست داد، وی در کشتی دوم خود با حساب ۶-۰از سد امیربک سلیموف از ازبکستان گذشت. کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۲-۲ نورزیگیت آریپ از قزاقستان را شکست داد و فینالیست شد.
در وزن ۸۵ کیلوکشتی فرنگی حسن فروزنده پس از استراحت در دور نخست مقابل میدرآبیکیف از قرقیزستان ۲-۰پیروز شد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل مصطفی گاسانوف دیگر کشتی قرقیزستانی با نتیجه ۵-۰ به برتری رسید و به فینال راه یافت.
محمد رضا رمضانی کشتی گیر وزن ۱۰۰ کیلو کشتی فرنگی در دور اول با نتیجه ۲-۰ و ضربه فنی کامیل زومازا از قرقیزستان را مغلوب کرد. رمضانی در دور دوم با نتیجه ۸-۰ مقابل آویش آوش از هندوستان شکست خورد و با توجه به شکست کشتی گیر هندی در دور بعد رمضانی از دور رقابت ها کنار رفت.

دیدگاه کاربران