عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی:

“اصفهان” الگوی مدیریت فرهنگی و سرمایه‌های معنوی است/مدیریت شهری برای بهسازی اماکن فرهنگی تلاش کند

کد خبر: 73414
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۴۴ ب.ظ

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: در شرایط فعلی می‌توان اصفهان را به عنوان یکی از شهرهای الگو در زمینه مدیریت فرهنگی و سرمایه‌های معنوی معرفی کرد.

به گزارش نداي مردم، غلامعلی حداد‌عادل در حاشیه بازدید از خانه تاریخی استاد جلال‌الدین همایی اظهار داشت: فرهنگ در شهرها و استان‌های مختلف به عنوان یک اصل مهم و اساسی به حساب می‌آید و از همین رو باید توجه وی‍ژه‌ای نسبت به این مسئله داشت، چرا‌که حفظ و نگهداری از آن به معنای حفظ یک سرمایه بزرگ برای آیندگان است.

وی افزود: مدیریت شهرها باید در راستای حفظ، بهسازی و نوسازی اماکن مختلف فرهنگی و تاریخی تمام توان خود را به کار گرفته تا شهر بتواند بدنه و فرهنگ خودش را حفظ کرده و آن را به نسل‌های آینده منتقل کند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان کرد: در شرایط فعلی اگر تمام دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی مانند شهرداری، میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی با هماهنگی هم فعالیت‌هایی را در راستای ارتقای وضعیت فرهنگی شهرها و توجه به میراث گران‌بهای آن‌ها انجام دهند، در بهبود ارتقای وضعیت شهرها موثر است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌های معنوی مانند فرهنگ به عنوان میراث گران‌بهاء شهر نیازمند یک مدیریت توانمند و قادر بوده که اگر این شرایط به خوبی صورت گیرد، به خودی خود این شیوه مدیریتی در کشور به عنوان یک الگوی مناسب برای مدیریت واحد شهر معرفی می‌شود.

حداد‌عادل گفت: اصفهان نیز با توجه به سرمایه‌های مختلف معنوی دارای ظرفیت‌های بسیاری است که در شرایط فعلی با رویکرد نوین و جدیدی که در این راستا به‌کار گرفته شده می‌توان این شهر را به عنوان یکی از شهرهای الگو در زمینه مدیریت فرهنگی و سرمایه‌های معنوی معرفی کرد.

دیدگاه کاربران