عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه:

۷۰ درصد آلودگی ارومیه ناشی از خودروها است

کد خبر: 73420
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۱۵ ب.ظ

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ۷۰ درصد آلودگی شارومیه ناشی از خودروها است.

به گزارش نداي مردم،محمد ستارپور اظهار داشت: روز به روز بر آلودگی شهر ارومیه افزوده می‌شود که دلیل این امر به خودروهای فرسوده موجود در شهر ارومیه بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد آلودگی شهر ارومیه ناشی از خودروهای فرسوده است، تصریح کرد: فرسودگی تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون شهر از جمله مهمترین عوامل آلودگی هوای ارومیه است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر ارومیه در حال انجام است و علاوه بر این اتوبوسها نیز مورد معاینه فنی قرار می‌گیرند.

این مسؤول با بیان اینکه لازم است تا معاینه فنی خودروهای سواری اجباری شود، اعلام کرد: فقط ۱۸ درصد خودروهای سواری ارومیه به مراکز معاینه فنی جهت بررسی فنی خودرو اقدام کرده‌اند.

ستارپور با بیان اینکه ارومیه یکی از ۱۰ شهر آلوده کشور معرفی شده است، اذعان داشت: باید اقدامات اساسی در راستای کاهش میزان آلودگی هوای این شهر انجام و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه باید استفاده از خودرو شخصی را در ارومیه کاهش دهیم، اظهار داشت: این امر در سایه فرهنگسازی انجام خواهد گرفت.

این مسؤول با بیان اینکه روز سه‌شنبه روز بدون خودرو در ارومیه نامگذاری شده است، ادامه داد: لازم تا حد امکان مسؤولان در این روز از دوچرخه برای تردد خود استفاده کنند تا در این خصوص فرهنگسازی شود./فارس

دیدگاه کاربران