عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر اهواز

پیگیری قرار گرفتن برخی مناطق در محدوده شهری اهواز

کد خبر: 73471
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۲۳ ق.ظ

عضو شورای شهر اهواز گفت: پیگیر هستیم تا طرح جامع شهر بازنگری شود و برخی مناطق در محدوده شهری اهواز قرار گیرند.

به گزارش نداي مردم، عاشور سواری‌پور اظهار کرد: پیگیری‌هایی در خصوص طرح جامع شهری اهواز انجام شده است. در هر ۱۰ سال یک‌بار این طرح توسط ریاست اداره‌کل راه و شهرسازی بازنگری می‌شود. در این خصوص از طریق نماینده مجلس، معاون عمرانی استاندار و نماینده شهرداری در کمیسیون طرح جامع شهری پیگیرهای بسیاری در خصوص علی‌آباد انجام شده و به دنبال آن هستیم که علی‌آباد، ملاشیه، عین دو و بخشی از زرگان در محدوده شهری قرار بگیرند.

وی افزود: شهر اهواز از لحاظ عمرانی باید به سطحی برسد که قابل مقایسه با دیگران کلان‌شهرها باشد.

عضو شورای شهر اهواز با بیان این‌که ایجاد فضاهای مفرح و باطراوت در شهر از دیگر وظایف ذاتی شهرداری است، تصریح کرد: ایجاد فضای سبز و محیط بانشاط و طراوت از جمله مهم‌ترین وظایف شهرداری است و در این خصوص باید توجه داشت که شهرداری باید سرانه‌های فضای سبز در اهواز را رعایت کند و فضای سبز در اهواز باید به حد استاندارد برسد.

سواری‌پور ادامه داد: ارایه خدمات شهری و جمع‌آوری زباله‌ها و پاک بودن شهر در ادامه وظایف ذاتی شهرداری در خصوص ایجاد شهری بانشاط و طراوت است و این کارها باید به موقع توسط شهرداری انجام شود.

وی با بیان این‌که معابر شهر اهواز دچار فرسودگی هستند، اظهار کرد: در شورای شهر لزوم بهبود معابر تصویب شده و این موضوع در اولویت شورای شهر است. معابر باید به شکل مطلوب بهبود پیدا کنند و آسفالت‌ها مناسب شوند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: به دنبال آن هستیم که تا پایان شورای چهارم شهر، تمام معابر اصلی اهواز از آسفالت برخوردار باشند.

سواری‌پور در خصوص مشکل منطقه علی‌آباد بروال اظهار کرد‍: شهرداری عنوان می‌کند که منطقه علی‌آباد در طرح جامع شهری نیست ولی با این حال وظیفه خود دانستیم که در این مناطق محروم مانند علی‌آّباد، ملاشیه و سیاحی ورود کنیم و کارهای خوبی نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ برای رسیدگی به منطقه علی‌آباد ۲ میلیارد تومان تصویب و توسط شهرداری هزینه شد. در سال ۹۵ نیز ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد؛ به تازگی به همراه آقای ساری نماینده اهواز در مجلس، شهردار منطقه سه و رییس شرکت آب و فاضلاب بازدیدی از منطقه علی‌آباد داشتیم و اکنون کار ایجاد شبکه فاضلاب تمام کوچه‌های علی‌آباد به جز ۵۰۰ متر به پایان رسیده و قول داده شده که در آینده نزدیک این مسافت باقی‌مانده نیز تکمیل شود و با پایان یافتن عملیات ایجاد شبکه فاضلاب، شهرداری کار آسفالت معابر علی‌آباد را انجام خواهد داد.

عضو شورای شهر اهواز گفت: انجام کارهای عمرانی در شهر و فراهم کردن بستر عمرانی از وظایف ذاتی شهرداری است و اکنون در اهواز شاهد برخی پروژه‌های عمرانی خوب مانند تعریض پل سوم، پل روگذر شهدای مدافع حرم، زیرگذر شریعتی و پل ولایت هستیم و این کارها با همکاری شورای شهر در حال انجام است./ ایسنا

دیدگاه کاربران