عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرآب و فاضلاب شهری کردکوی:

در شبانه‎روز ۲۳۰ لیتر آب شرب در کردکوی مصرف می‎شود

کد خبر: 73477
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۳۴ ق.ظ

مدیر آب و فاضلاب شهری کردکوی از مصرف ۲۳۰ لیتر آب شرب در شبانه‎روز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، عباس جمال اظهار کرد: مصرف آب شرب در شهرستان کردکوی با ۱۳ حلقه چاه تامین می‎شود و همچنین با نیروی ۱۶۰ لیتر در ثانیه در حال آب‎رسانی به شهرستان کردکوی هستیم.

وی تصریح کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره در شهرستان کردکوی وجود دارد که به صورت شبانه‎روزی در راستای آب‎رسانی به شهرستان کردکوی هستیم.

مصرف آب شرب در استان گلستان بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ لیتر به ازای هر نفر است

جمال درخصوص مصرف بالای مشترکین، اذعان کرد: با توجه به رسیدن فصل گرما و افت برخی چاه‎ها در سطح منطقه و همچنین مصرف بالای آب شرب مشترکین انتظار ما این است که مردم الگوی مصرف را رعایت کنند و در مصرف آب شرب دقت‎نظر کافی داشته باشند.

مدیر آب و فاضلاب شهری کردکوی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب شرب در دنیای کنونی به ازای هر نفر در شبانه‎روز ۱۴۰ لیتر است، ابراز کرد: در استان گلستان بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ لیتر به ازای هر نفر مصرف آب شرب داریم که تقریبا دو برابر از استاندارد جهانی آب مصرف می‎کنیم.

وی از مردم خواست تا الگوی مصرف آب را رعایت کنند و تاکید کرد: در شهرستان کردکوی ۲۳۰ لیتر در هر شبانه‎روز آب شرب مصرف می‎شود.

مردم در ساعات اوج مصرف آب به الگوی مصرف آب توجه کنند

جمال اظهار کرد: مردم در ساعات اوج مصرف آب به الگوی مصرف آب توجه کنند و نسبت به ذخیره‎سازی آب به ازای هر واحد حتما یک حجم مخزن ذخیره‎ای داشته باشند.

مدیر آب و فاضلاب شهری کردکوی از نصب پمپ بدون مخزن هشدار داد و گفت: نصب پمپ بدون مخزن باعث صدمه زدن به تاسیسات می‎شود و همچنین باعث افت فشار در شبکه خواهد ‎شد.

وی با تاکید به اینکه از آب شرب در موارد غیرضروری کمتر استفاده کنیم، اذعان کرد: از مصرف آب شرب برای آبیاری باغچه‎ها، برای نظافت حیاط به جای مصرف آب، بهتر است از جاروب استفاده شود، موقع مسواک زدن شیر آب تصفیه شده را باز نگذارید و در هنگام شستشوی خودرو آب را باز نگذاریم و سعی کنیم از سطل و پارچه برای شستشوی خودرو استفاده کنیم تا بتوانیم بدون دغدغه برای همه مردم آب رسانی کنیم./فارس

دیدگاه کاربران