عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون دادستان مرکز گلستان:

سرویس‌های مدارس در استان گلستان ساماندهی می‌شود/ قرارداد شرکت‌های حمل ونقل درون شهری با مدارس

کد خبر: 73483
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۴۹ ق.ظ

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان گلستان گفت: در راستای کاهش جرائم تخلفات رانندگی بین سرویس مدارس در استان، قراردادی بین شرکت‌های حمل ونقل درون شهری با مدارس بسته می‌شود.

به گزارش نداي مردم، امیر رضا رمضانی اظهار داشت: ۷ سال است که طرح سرویس مدارس در استان گلستان اجرائی شده و خانواده‌ها همواره در آغاز سال تحصیلی جدید دغدغه انتخاب سرویس مناسب را برای فرزندانشان دارند و امنیت سرویس مدارس مهم‌ترین مسئله‌ائی است که خانواده‌ها به آن توجه می‌کنند.

وی افزود: به منظور افزایش امنیت سرویس‌های مدارس دانش آموزان، قراردادی بین شرکت‌های حمل ونقل درون شهری با مدارس شهرستان گرگان منعقد می‌شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان گلستان تصریح کرد: از آغاز سال تحصیلی جدید خودروهایی که فاقد قرارداد با مدارس هستند توقیف و به مدت یک تا ۳ هفته به پارکینگ انتقال می‌یابند.

رمضانی گفت: متاسفانه هنوز نرخ سرویس‌های مدارس تعیین نشده که امیدواریم شورای شهر گرگان هرچه سریع‌تر این نرخ را مصوب کند و خانواده‌ها برای عقد قرارداد با سرویس مدرسه فرزندان خود به مدارس مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون در شهرستان گرگان ۱۳ شرکت مسافربری درون شهری با آموزش‌وپرورش این شهرستان برای سرویس دانش‌آموزان قرارداد دارند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان گلستان افزود: در مرکز استان گلستان حدود ۷هزار نفر از دانش آموزان از سرویس حمل و نقل استفاده می‌کنند که شرکت‌های مجاز با ۸۰۰ وسیله نقلیه کار ایاب و ذهاب این تعداد را برعهده خواهند داشت.

وی همچنین از والدین دانش آموزان خواست برای امنیت سلامت جسمی و اخلاقی فرزندان خود، از سرویس‌های مجاز استفاده کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را به مدیران مدارس، کمیته انضباطی تاکسیرانی، اداره کل تعزیرات و بازرسی آموزش و پرورش گزارش کنند.

براساس قانون باید تا ۱۵ تیر ماه شورای شهر نرخ سرویس مدارس را تائید می‌کرده که با توجه به قیمتی که شرکت‌ها اعلام کردند ۱۴ درصد افزایش ارائه شده اما همچنان نرخ کرایه‌ها تصویب نشده است./ تسنیم

دیدگاه کاربران