عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار کرمان:

شهرداری به ازای دریافت عوارض مالیات پروژه عمرانی تعریف کند

کد خبر: 73492
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳ ق.ظ

استاندار کرمان گفت: شهرداری باید به ازای دریافت عوارض مالیات بر ارزش افزوده، پروژه عمرانی تعریف کند.

به گزارش نداي مردم، علیرضا رزم حسینی در دیدار مدیرکل امور مالیاتی این استان با وی به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی، بر لزوم دریافت حقه مالیات تاکید کرد و افزود: باید مالیات حقه از مردم گرفته شود تا از تضییع حق مردم و حق دولت جلوگیری شود.
وی پیشنهاد تقسیم عوارض مالیات بر ارزش افزوده توسط استان را مطرح و یادآور شد: بسیاری از شرکت ها و بنگاه های اقصادی که در استان کرمان فعالیت می کنند مالیات های مستقیم و ارزش افزوده خود را در تهران پرداخت می کنند که این روش صحیحی نیست و باید پرداخت مالیات آن ها در استانی که فعالیت دارند انجام شود.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه هزینه جاری شهرداری ها باید از عوارض پرداختی شهروندان تامین شود خاطرنشان کرد: شهرداری ها نباید از عوارض مالیات بر ارزش افزوده هزینه های جاری خود را تامین کنند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه شهرداری‌ ها باید درآمد حاصل از عوارض مالیات بر ارزش افزوده را در صرف پروژه های عمرانی تعریف شده کنند گفت: باید هماهنگی های لازم انجام شود تا شهرداری در ازای دریافت عوارض مالیات بر ارزش افزوده، پروژه های عمرانی تعریف و ارائه کند.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان نیز ضمن تبریک تقارن عید سعید فطر و هفته مالیاتی افزود: تکریم ارباب رجوع توصیه همیشگی ماست.
محمد سلمانی با بیان اینکه اخذ مالیات حقه دولت هدف ماست گفت: با توجه به سیاست های سازمان متبوع، اجرای طرح جامع مالیاتی موجب شفافیت در مباحث مالیاتی می شود.
۱۶ تیر ماه در تقویم به نام روز ملی مالیات و تا ۲۳ این ماه به نام هفته مالیات نامگذاری شده است./ایرنا

دیدگاه کاربران